Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülés utan 10. Héten maradt...

Szülés utan 10. Héten maradt abba a folyásom, hat hetes kontr. jeleztem a dr-nak h még mindig tisztulok és így is levette a rákszűrést, eredménye rossz lett hámsérülés a diag. Három hó ujra kontroll.Nem lehet h a vérzés/folyás miatt fals az eredmény?

Figyelt kérdés

#Hat hetes kontroll rákszűrés eredmémye rossz
2022. márc. 21. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Mi az, hogy rossz lett az eredmény? Mi az eredmény?
2022. márc. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Ja, hogy nem volt jó a citológiai mintavétel?

1. béna az orvos

2. folyás, vérzés

3. kimostad irrigálással

4. mittomén


Ki adta a hámsérülés diagnózist? Orvos? A citológián ez volt? WTF?

2022. márc. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Citológiai leletemen hámeltérést diagnosztizaltak, vszínű a tisztulási folyamat akkor még nekem tartott illetve a regenerálódás. E miatt gondolom h fals a leletmeghatáfozás.
2022. márc. 22. 12:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy hámeltérés? Írd le, mi van rajta!
2022. márc. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hámrendellenesség, nem neoplascituk eltérések, Metaplasia, lapjám elváltozasok, Aytipusossejtek, ismeretlen jelentoségű (ASC-US)
2022. márc. 22. 15:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál, ezek ilyen kategóriák és a végén ASC-US, ami kijött ezeken belül?

HPV tesztet csináltass! Legyen szoros a citológiai követés: negyed évente, fél évente!

Csinálj tejsavas/lakctacyd-es irrigálást, utána pre és probiotikumos hüvelykapszulát.

Pároddal használjatok óvszert!


Meg fog oldódni.

2022. márc. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez van a leleten. Köszönöm
2022. márc. 22. 17:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Az asc-us az bizonytalan eredetű hámelváltozást jelent. Nem szépek, békések a vizsgált hámsejtek, viszont nem mutatható még ki róluk konkrét rákos elváltozás. Szürke zóna. Gyakran okozza krónikus gyulladás, pl. fertőzés. HPV tesztet szoktak mellé csinálni, ha az pozitív, akkor komolyan kell venni, ha negatív, akkor kicsi az esélye a ráknak, ezért általában elég a helyi kezelés.


Én viszont azt mondom, hogy mivel a hám helyileg jól hozzáférhető irrigálással, mindenképpen tisztítgasd és pótolgasd a flórát, ahogy írtam. Esetleg még egy kis kihűlt kamilla tea is mehet rá, az nem árthat. Gyakran megoldják ezek a kezelések.


Fontos viszont: kontroll citológia előtt már egy héttel ne irrigálj és ne használj semmilyen hüvelykészítményt!

2022. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!