Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tudnám megelőzni az...

Hogyan tudnám megelőzni az antibiotikumos kezeléstől esetlegesen fellépő hüvelygombát?

Figyelt kérdés

Beteg vagyok, amire kaptam antibiotikumot és a leggyakoribb mellékhatások között van a hüvelygomba. Van valami módszer, hogy ezt el tudjam kerülni?

Mint például, hogy probitikumot szedek a bélflóra helyreállítására a kúra alatt és után.


Előre is köszönöm!



2022. márc. 22. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Huvelyflora helyreallito kupot kell alkalmazni antibiotikum alatt es utan.
2022. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Rákerestem, és rengeteg féle termék van... Van esetleg egy konkrét, amit mondjuk már használtál és bevált, vagy tudod róla, hogy jól működik?
2022. márc. 22. 19:35
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Ezzel küzdöttem én is, minden antibiotikumos kezelés után két hét viszketés, ami rosszabb volt, mint az eredeti arcüreggyulladás. Egyszer elhatároztam, hogy nem veszek be több antibiotikumot. Egy két betegséget kibekkeltem nélküle, aztán láss csodát, utána nem volt olyan betegségem, amire antibiotikum kellett volna. Ennek kb 15éve.
2022. márc. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Oke harmas, de van az ugy, hogy nem tudod meguszni az antibiotikumot. Nem kell minden szarra bevenni, de igenis van letjogosultsaga. Orulj neki, hogy 15 ev alatt nem voltal komolyan beteg.


Egyebkent kerdezo tokmindegy melyiket valasztod, en konkretan a dm-bol vettem multkor valamit, az is jo volt.

2022. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos tüdőgyulladásom van, így elkerülhetetlen az antibiotikum.:/

Kedves első, köszönöm a segítséged, akkor választok valamit!

2022. márc. 22. 19:47
 6/8 anonim ***** válasza:
infraszauna is pluszban a probiotikum mellé, márka mindegy, de lehet kétfélét is egyszerre, dupla adagot, plusz természetes pro / prebiotikum, pl savanyúkáposzta
2022. márc. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bakteriális a tüdőgyulladásod? BTW ez olyan eset, amikor tényleg indokolt lehet sajna, de elég nagy károkat tud okozni.


Olyan terméket válassz, amiben prebiotikum is van! Az a baj, hogy ezek a pro/pre biotikumos kezelések (bár szükségesek ilyenkor), azért nem állítják vissza a flórák teljes spektrumát. A hüvelynél ezt az idő tudja megtenni. A bélnél pedig a nehezen emészthető rostok és szénhidrátok széles skálájának fogyasztása. Pl. inulin (kajában, nem kiegben).

2022. márc. 23. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Volt barátnőmnél is állandóan ez volt, ő mondjuk nem tudott vele mit kezdeni, kezelte a gombát azzal párhuzamosan.
2022. márc. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!