Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális hogy többedik cikluso...

Normális hogy többedik ciklusom, mikor is az ovuláció után 1 héttel érzékennyé válnak a melleim? (Részletek lentebb)

Figyelt kérdés

Előző 2 hónapban és most is, ovu utàn 1 héttel (tehát kb az esedédes menstruáció előtt szintén 1 héttel) elkezdenek nehezedni a melleim, érzékennyebbé válni. Ilyenkor kezd ràmtörni sokszor a “farkaséhség” is.

Ez lehet hogy progeszteron hiàny jele? (Emellé egyedüli tünet hogy azt vettem észre, hogy hullik a hajam)


Menstruációm nem pontos, nagyrészt 32-38 nap között mozog, de van peteérésem és nem szoktam barnàzni sem. Van már egy gyermekem is, és igaz hogy hajlamos vagyok a pco-ra, de nem nagy mértékben.

És viszont ez a kérdéses mellérzékenység nálam koràbban sosem volt.


Nemrég voltam nőgyógyásznàl, nem mondott semmit, mivel most nem célom a terhesség. Javasolta hogy esetleg készítessek hormon panelt hogy lássuk rendben vannak-ena dolgok.

Mit gondoltok?



2022. márc. 23. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, normális.

A ciklus is változik idővel, a PMS tünetek is jelentkezhetnek korábban.

2022. márc. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos normális, én is küzdök ezzel.
2022. márc. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt már egyszer kiírtad, és akkor is megmondtuk, hogy normális.
2022. márc. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy létezik ilyen jelenség, pms-nek hívjàk, csak nem tudtam hogy az aktuàlis ciklus előtt ennyivel is jelentkezhet. Nàlam egy pár hónapja ugyanis konstans így van.

Kicsit aggódtam, mert ahogy írtam van egy enyhe pco betegségem (enyhe mert van menstruàcióm, peteérésem is, csak szabálytalanok a ciklusaim, stb..) és arra gondoltam, amikor tegnap megint észrevettem a jelenséget, hogy talán valami (további) hormonproblémàt jelezhet a menstruàció előtt ilyen “korán” jelentkező mellérzékenység.

Azért biztos ami biztos 1-2 hónapon belül egy hormon panelre szerintem elmegyek majd.


Utolsónak: annyi kérdés alá “írjàtok” ezt. Bocs, de honnan a fr@ncból tudod te azt egy név, vagy signo nélküli kérdésről hogy a kérdezője tette-e ki koràbban hasonló kérdést. Nem szeretem az ilyen rosszindulatú beszólogatást. És abban biztos lehetsz, hogy én ezzel kapcsolatban még soha semmilyen kérdést nem tettem fel. De amúgy meg azt gondolsz amit akarsz, és ha nem tetszik a kérdés nem kell rà vàlaszolni sem.

2022. márc. 24. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!