Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szegeden,megbízható/normális/p...

Szegeden,megbízható/normális/precíz pszichiátereket?

Figyelt kérdés

Anyukám súlyos pánikbeteg,elég régóta,ezért szeretnék neki segíteni :)


Egy nap összesen 14 szem gyógyszert eszik meg,borzalom,tiszta kába tőle...:(

Este 2 darab 2mg-os Rivotril,(Reggel Délben fél fél)

Este 2 darab Tiager 100 mg-os(Reggel Délben fél fél)

Délben Asactal 100 mg-os

Reggel Este Doreta 75mg/650 mg

Este TRITTICO 150 mg,egy negyed darab

Reggel Este MAGNESII CITRICI 500 mg-os


Szerintem ez valami brutális adag,köszönöm szépen mindenkinek aki elolvassa,és ajánl pszichiátereket,linkek+telefonszámok is lehetnek :)

Nem számít,hogy férfi,vagy nő legyen,csak megfelelő ellátást kapjon+ szegedi legyen! :)


Köszönöm szépen az értékes hozzászólásaitokat! <3



#nő #ellátás #normális pszichiáterek #egy nap 14 darab gyógyszer #nagyon erős gyógyszerek
2022. márc. 28. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem ismerem anyukádat és az állapotát, de ezek a gyógyszerek mind-mind másra hatnak, épp ezért a brutális adag nem valós. Amitől kába lehet az a Doreta, mert abban van tramadol és az opioidos fájdalomcsillapító. Remélem találtok megfelelő orvost.
2022. márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nos valóban annyi gyógyszert szed, amivel simán le lehetne szedálni egy felnőttet.


De gondolom ezeket évek óta szedi, és csak az adagot növelik, mivel már hozzá szokott a szervezete, és nem megfelelően reagál rá.


De azt kötve hiszem, hogy "Sajnos nincs másik orvos Szegeden...:("


Ezt Istenhátamögött-alsón el tudom képzelni, de Szegeden nem.


Mindenképpen másik orvost javasolnék, esetleg magánrendelésen egy konzultációt.


A Doretáan tramadol van, ezekhez a gyógyszerekhez nem is szabadna szednie.


a rivotril addiktív nyugtató, ennek az adagja amit szed az nem vészes


a tiagen antipszichotikum, amit amúgy miért szed? ha pánikbeteg nem feltétlen kellene ez, mert tényleg eléggé szedál, antidepresszáns kellene, viszont akkor a doretát nem szedhetné.


a negyed tritticot meg alvásra szokták adni, ami szerintem tök felesleges rivotril meg antipszichotikum mellé.


így összeségében adagokban nem sok, inkább más gyógyszerek kellenének.


nem csodálom, hogy teljesen tompa.

"így összeségében adagokban nem sok,"



Hát nem tudom, de 4mg rivotril egyben, + még egyebek, szerintem nagyon is sok.

Bemásolom nektek még egyszer anyum gyógyszereit,nagy betűkkel(+ a mellékhatásaikat is)


Szóval este 2 darab RIVOTRIL 2 MG-OS,ESTE 2 TIAGER 100 MG-OS),1 DB DORETA 75/650 MG-OS+MAGNÉZIUM REGGEL ESTE 500 MG-OS)+1 NEGYED TRITTICO(NEM IS OLYAN RÉGEN EGY EGÉSZET SZEDETT)MOST CSAK EGY NEGYEDET KAP),AKKOR SZINTÉN REGGEL DÉLBEN FÉL-FÉL RIVOTRIL+TIAGER,REGGEL DORETA+ESTE IS,DÉLBEN SZINTÉN ASACTAL 100 MG-OS,A TRITTICO 150 MG-OS



[link]



[link]



[link]



[link]



[link]



[link]

2022. márc. 28. 16:18
 3/3 A kérdező kommentje:
Korábbi kérdéseim,+hozzászólások :)
2022. márc. 28. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!