Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vérvételnél kiderült, h...

Vérvételnél kiderült, h nagyon alacsony a vvt (3,1), hgb (90), vas (3) szintem, azt hittem sokkot kapok. Van okom aggódni?

Figyelt kérdés
A legutóbbi menzeszem tényleg nagyon durva volt, görcsöltem is rendesen. Igaz, nem ez az első, h igy zajlott le. Most el kezdtem szedni vasat, remélem eredményes lesz. Volt már hasonló vérképetek? Köszönöm.

2022. ápr. 9. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
A nők kb. 90%-ának alacsony a vas értéke.
2022. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Ez azért a "nagyon alacsony"-tól messze van. Keresni kell az okot, ez lehet erős vérzés is. Nem elég vasat szedni, orvoshoz kellene menni.
2022. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom mit jelentenek ezek az értékek, de a vasad miatt most már ne aggódj, majd biztosan felírnak neked vasat.

Bírom mikor szajkózzák azt a hülyeséget, hogy egyen kevés húst az ember... Itt az eredménye. Vagyis igen, férfiak ehetnek kevés húst, de nők nem. Vörös hússal, marhamájjal tömjed magad ezentúl.

2022. ápr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Aggódni nem kell, csak normálisan kell étkezni. A vegetáriánus étkezés ebből a szempontból egészségtelen. Menzeszkor valójában nagyon kicsi a vérveszteség, az ezt nem indokolja.
2022. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Nincs nagy vérveszteség, de mégis a nők a vérszegények mindig, nem a férfiak.
2022. ápr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

10.5 a vas normál értéke. A 3 rendkívül alacsony!


Nekem covid után 4 volt,de a dokim sokkot kapott tőle. 6 hónap volt,mire visszatöltődött 10ig!


Nincs nagy vérveszteség? 5 hónapja majdnem elvéreztem egy menzesztől! Orvos lett a vége,majdnem megműtöttek. Úgy folyt a vérem,mintha megnyitottam volna a csapot! Ja,és a terhesség, vetélés kizárható,mint ok.

2022. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na jó, de azért te kivétel vagy, utolsó!

Mindenesetre, ha kicsi is a vérveszteség, úgy tűnik elég ahhoz, hogy az évek alatt kialakuljon a vérszegénység. Meg a mostani divat, hogy fehér húst kell enni, nem vöröset, szintén hozzájárul.

2022. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

90-es hemoglobin, 3-as vassal, és 3.1-es vörösvértesttel?

Ez nagyon nem normális.

Nem azt mondom hogy érdemes aggódnod, mivel sem a labor többi eredményét, sem az esetleges alapbeetegségeket nem ismerjük.

De én a helyedben mindenképpen kérnék a háziorvostól egy beutalót a hematológiára.

2022. ápr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Itt valaki nagyon lepontozott titeket, de nem én voltam…

Szóval voltam dokinál, általa lett vérvétel. Igazándiból semmit nem mondott, csak h szedjek vasat c vitaminnal, és 1 hó múlva újra vv.

2022. ápr. 9. 22:07
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os nem vizsgáltak ki, hogy mi lehet? Ismertem egy lányt régebben, neki is baromi erőssé vált a menzesze, kiderült, hogy miómája volt, meg is műtötték.
2022. ápr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!