Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes cukor terheléses...

24 hetes cukor terheléses vérvételnél hogy lehet, hogy a 120 perces érték alacsonyabb, mint az éhgyomri? Másnak is volt? Nem volt belőle gondja? Doki mit mondott?

Figyelt kérdés
Még annyit, hogy a két órát végig ültem, mert egy kismama társammal beszélgettünk :)
2013. márc. 12. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az teljesen normális. Terhességnél mindenki több inzulint termel ezért hamarabb esik le a cukor.
2013. márc. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
Nem feltétlenül, mert lehet hogy azért termelt több inzulint mert túl magas volt a cukor valamikor korábban. Egy párszor én megnézném a helyedben kaja után egy órával, úgy hogy kaja tekintetében nem fogom vissza magam. Ha az nincs 7 fölött akkor nincs gond. Ha nincs mérőd akkor kérdezz rá a legközelebbi gyógyszertárban, a legtöbb helyen meg tudják mérni.
2013. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi
2013. márc. 12. 21:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsonyabb volt u.úgy mint neked.Az orvosom azt mondta h teljesen jó ez az eredmény és akkor lenne gond ha magas lenne.Úgyhogy ne hallgass az ijesztegetésekre. A szervezeted neked is gyorsan bontja le a cukrot ennyi az egész.33hkm
2013. márc. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem baj az alacsony, bár tudni kéne az értékeket. A túlzott inzulin válasz a cukorbetegség előszobája.
2013. márc. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is ez volt, akkor írtam is ki egy hasonló kérdést :) Több orvossal beszéltem azóta, azt mondták ne aggódjak. Legyen mindig szőlőcukor a táskámban (jelentem szégyen, de azóta sincs) meg igyekezzek többször kevesebbet enni. Úgyhogy szerintem te se aggódj :)
2013. márc. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miután megiszod a löttyöt, megemelkedik a vércukor, de sokaknak 2 óra alatt teljesen visszaáll, vagy még lejjebb is megy az érték.
2013. márc. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
nem ijesztgetés, hanem tény hogy kétféleképpen érheti el a szervezeted ezt az eredményt, az egyik hogy csak simán túl sok inzulint termel anélkül, hogy felmenne a cukor, ez a jobbik eset terhességben. A másik pedig hogy felmegy a cukor, ezért termel sok inzulint és esik le utána. Emiatt lenne érdemes egyszer-kétszer kaja után egy órával megmérni, ha 7 alatt van akkor nálad az előbbi eset van és nincs gond, ha viszont 7 felett akkor terhességi cukorbetegséged van.
2013. márc. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Terhesen mindenkinek túl sok az inzulinja ez a normális érték nem rémísztgessétek szegényt.
2013. márc. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

Nem vagyok az az ijedős fajta :) Természetesen ha a doki is javasolni fogja a méregetést, megteszem, csak kíváncsi voltam mások véleményére amíg nemjutok el a dokihoz. (csak 2 hét múlva kell menjek, ill akkorra van időpontom)

2013. márc. 13. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!