Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha 4,66-os a TSH-m, indokolt,...

Ha 4,66-os a TSH-m, indokolt, hogy a háziorvos nem hajlandó továbbküldeni endokrinológiára?

Figyelt kérdés

A laborleletemen normál értéktartományként 0,35 - 4,94 uIU/ml van megadva, tehát csillagot én még éppenhogy nem kaptam. Az orvos állítása szerint nem számít, hogy általában a 0,4 és 4,0 közé eső értékeket tekintik egészségesnek, merthogy szerinte az alsó és felső határral arányosan változik a páciensnél megállapított érték is, azaz ha egy olyan labor vizsgálta volna a véremet, amely 0,4 - 4,0 intervallummal dolgozik, akkor az én értékem a papíron 3,8 uIU/ml körül lenne. Köpni-nyelni nem tudtam, őszintén szólva nehezemre esik elhinni, hogy ezt nem csak azért találta ki, hogy lerázzon a francba. Nem mintha a 3,8 megnyugtatna, tudatában annak, hogy egy átlagos, egészséges, termékeny nőé 2 alatt szokott lenni.

Egyébként nőgyógyász utalt be erre a vérvizsgálatra, és hónap végére már van hozzá időpontom, tehát vissza fogok menni, hogy vele is átbeszéljem a dolgot (főleg, hogy van pár hormon, amely a leletem szerint sem megfelelő szinten van jelen a szervezetemben), de elkezdtem aggódni, hogy full fölöslegesen csinálom ezt, mert úgyis le leszek rázva ismét, és semmi esélyem nincs tisztességes ellátást kapni TB alapon.



2022. ápr. 14. 00:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem 2,7 majd 3,3 volt a TSH-m, arra még nem kaptam semmit. Felment 5,67-re, arra már a háziorvosom is írt fel gyógyszert. Endokrinológushoz mentem, aki emelt az adagon (25-ről 50 mikrogrammra). Én azt hittem a nőgyógyász is írhat rá, de akkor adott beutalót. Mondjuk nekem a háziorvosom is adott volna, mert normális. De tudom, hogy sok orvos milyen sajnos 😕
2022. ápr. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Én 4-es TSH val estem teherbe és csináltam végig a terhességet is. Senki nem mondta hogy gond volna. A lányom egészséges fél éves🤷🏼‍♀️
2022. ápr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Na nekem a nőgyógyász meg pont azt mondta most, hogy szerinte a TSH-m már önmagában indokolná, hogy szedjek rá gyógyszert (de hogy alaposabban ki legyek vizsgálva, beutalt endokrinológiára, úgyhogy ez legalább összejött).
2022. ápr. 27. 01:00
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
De jó!
2022. ápr. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!