Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Soha nem voltam még nőgyógyász...

Soha nem voltam még nőgyógyásznál, mi fog történni?

Figyelt kérdés
Leszbikus párkapcsolatban élek, eddig soha nem voltam még nőgyógyásznál, de mostmár úgy érzem itt az ideje. Soha nem voltam még férfivel sem, ezt közöljem az orvossal, vagy ne?
2022. ápr. 15. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Nem kell közölnöd az orvossal; semmi köze hozzá. Igazából, ha biztonságos kapcsolatban vagy, elmenned sem kellene.
2022. ápr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

Hogy mi fog történni, az attól függ, hogy miért mész. Ha panaszaid vannak, akkor nyilván meg fog vizsgálni. Ez előtt esetleg közölheted vele, hogy nem voltál még férfival, ha szükségesnek érzed (akkor bizonyos dolgokat másképpen, a "hagyományos" eszköz nélkül csinál), de nem szükséges.

Az elsőre pedig ne hallgass, a rákszűrés kapcsolattól függetlenül fontos.

2022. ápr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

Rákszűrésre mindettől függetlenül évente kellene menni.

Ha nem voltál még férfival, megmondod és megpróbál veled finomabb lenni, de nem lesz kellemes semmiképp. Nem szüzen sem egy leányálom. Max ha szoktatok dildózni. Akkor nem kell azt mondanod hogy nem voltál még férfival, mert ebből a szempontból nemm számít, hogy mi volt benned, csak hogy volt.

2022. ápr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
15%
Szerintem érdemes megmondani, hogy nem vagy "szexuálisan aktív". Már csak amiatt is, hogy ne akarjon mindenképpen fogamzásgátlót felírni, ha esetleg kiderül hogy van valami gond. (pl. pcos)
2022. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%

Minek mész nőgyógyászhoz, van valami panaszod?

A rendszeres nemi élet megkezdése után 1 évvel javasolt az első rákszűrés, mivel szűz vagy automatikusan nem fogja elvégezni, mert orvosilag nem indokolt. Nyilván megteszi, ha ragaszkodsz hozzá, és az alap információkhoz a szüzesség hozzá tartozik, mint az is, hogy mióta menstruálsz, mikor volt meg utoljára, milyen hosszúak a ciklusaid, rendszeres -e, van -e panaszod.

https://www.youtube.com/watch?v=h5ARJjLzsvY

2022. ápr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

2, 4, 5

Az, hogy nem volt férfival, nem jelenti azt, hogy szűz, vagy szexuálisan nem aktív. Erről szó sem volt. Feltételezem, hogy más módon aktív.

Ha nincs panaszod, én a helyedben nem mennék.

2022. ápr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Emberek, attól, hogy nem férfivel...khm....dug, még nem lesz szűz. Kapaszkodjatok meg: a leszbikus párkapcsolatoknak is része a szex. Ha használt már dildót, akkor nem kell azt mondania az orvosnak, hogy szűz... Nem is értem, ezt honnan szeditek?!

És egy hpv fertőzést simán összeszedhetett leszbikus kapcsolatban is. Ugyanúgy, ahogyan az azonos neműekhez való vonzódás nem jelent védelmet a ciszták és hormonális problémák ellen sem. De a különféle gombás/bakteriális fertőzésektől sem.

Szóval kérdező: igen, menj el egy nőgyógyászati vizsgálatra. Ha teheted, igyekezz fiatalabb dokit választani, és bátran mondd el, hogy leszbikus kapcsolatban élsz. Amúgy meg: [link]

2022. ápr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%

7

Orvosilag szűz. Pont. Nyilván leírtam én is, hogy HA használnak dildót, akkor simán megvizsgálja az orvos kacsával mindennel stb. mert már nem számít annak. De ORVOSILAG szűz lányokba nem szoktak ilyen dolgokat dugdosni, csak ha nagy a baj. Ez ugyanis nem egy tampon mérete.

2022. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

8

Mi az, hogy "orvosilag szűz"? Ha nem ép a szűzhártyája, akkor nem szűz. Az mindegy, hogy ki/mi vette el a szüzességét. Egy szóval sem írta, hogy szűz.

2022. ápr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%

8

Akkor biztos viccből nem vizsgálnak kacsával olyan lányokat, akiknél még nem történt egy-két ujjnál nagyobb behatolás a hüvelybe. Voltam már pár orvosnál “szüzen”, értsd ahogy akarod, de csak akkor teszik be a kacsát a rákszűréshez például és a többi, ha már történt behatolás. Nem, nem egy tamponnal. ;) Nyilván a szükség nagy úr, ha komoly a baj, megvizsgálnak.

Nő vagy te egyáltalán? Azt hiszed hogy a hüvely az csak úgy a semmiből kitágul, mikor azt a nagy xart beléd dugja egy tök idegen férfi? Főleg ha még semmi nem volt a hüvelyedben előtte?

2022. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!