Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyukám el akar vinni nőgyógyá...

Anyukám el akar vinni nőgyógyászhoz ellenőrzésre. Eddig még sohasem voltam. Hetedikes vagyok. Mi fog történni? Anyukám ott maradhat velem?

Figyelt kérdés
2017. júl. 1. 21:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem szokás gyerekeket panasz nélkül elvinni. Kérdezd meg tőle, hogy mért akarja. Csak nem azt akarja ellenőrizni, hogy szűz vagy-e? Az anyukád nemhogy ott lehet, hanem ott is kell lennie.
2017. júl. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
7%
Anyukádnak eleve bent kell lennie, és szerintem jó dolog, hogy már most arra próbál rászoktatni, hogy rendszeresen kontrollra járj, mert ezeken kiszűrhető apró rendellenességtől kezdve a méhnyakrákig sok minden időben.
2017. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
2, azért 13 évesen teljesen felesleges elkezdeni a rákszűrésre járkálást.
2017. júl. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha még szűz vagy és ha nincs probélmád nem kell menned ilyen fiatalon nőgyógyászhoz!!!!!


Sőt ha akaratod ellenére elvisz anyukád nögyógyászhoz és nem akarod a vizsgálatot,akkor akaratod ellenére nem vizsgálhatnak meg.



De eleve mivel ez nagyon intim vizsgálat,jobb női orvost keresni,előtte kevésbbé kínós levetkőzni alul,meg jobb megbeszélni anyukáddal vizsgálat alatt ne legyen bent vagy forduljon el amikor levetkőzöl.Ez nagyon intim és kínós vizsgálat ezt az orvoson kìvül senkinek nem kellene látnia.



De beszélgetéssel indít az orvos.Van e panasz,mióta menstruálsz,rendszeres e a mensi stb.

Utána megkér menj a vizsgálóágyhoz ott alul levetkőzöl(jobb hosszú felsőbe menni ami takar),nadrágot,bugyit leveszed,ha van rajtad zokni az fenmarad.


Na és innentől tegyük fel szűz vagy többféleképpen vizsgálhat meg:


1.Nagyon fiatal lányoknál van hogy végbelen keresztül vizsgál meg.Egy ujjal a fenekedbe nyúl.Ez ritka.


2.Lehet csak hasi ultrahangot végez,ha ez van alul le se kell vetkőzni,csak a polód felhúzni arra zselét ken és ultrahanos vizsgálatot végez.Ez a legjobb verzió.


3.vagy hüvelyi úton vizsgál meg.Alul levetkőzöl,ágyra lefekszel,az àgy végére le kell csúszni,az àgy végébe lábtartók vannak,oda felrakod a lábad.Tehát sajnos alul meztelenül széttett lábakkal kell lenned.Jön az orvos,kesztyűt húz,egy ujjal a puncidba nyúl,hasadat megnyomkodja,egy kis pálcikával a puncidból mintát vesz.


De mondom ilyen fiatal kislánynak ha nincs semmi baja nem kell nőgyógyászhoz mennie.Ha el is visz anyukád nőgyógyászhoz akaratod ellenére nem vizsgálhatnak meg.

2017. júl. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%
13-14 éves lányokat ha nincs problémájuk nem kell nőgyógyászhoz vinni és ilyen procedúrànak,kellemetlenségeknek kitenni.
2017. júl. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Februárban jött meg először. És azóta semmi, csak néha egy kis folyás. Ezért akár elvinni. De én nagyonon nem szeretném, hogy ott alul meglásson bárki, pláne hogy, még hozzám is nyúljon.
2017. júl. 1. 22:00
 7/26 anonim ***** válasza:
88%
Anyukád nagyon tudatlan. Az, hogy kezdetben nem rendszeres a menstruáció, teljesen normális. Valószínűleg az a ritkább, akinél rögtön beáll. Nem alakul át egyik napról a másikra a hormonrendszer gyerekből felnőttbe. Nem is értem, milyen gyógymódot képzel: hormonnal akar kezeltetni? Legjobb esetben körbe fogja röhögni az orvos. Azért próbáld meg meggyőzni, hogy erre semmi szükség, semmi bajod nem lesz attól, hogy 13 évesen nem állt be a menstruációd, van, akinek meg se jön addigra. Leghamarabb 16 évesen kell valamit kezdeni vele.
2017. júl. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen normális, hogy az első menstruáció után több hónapig nem történik semmi. Évekbe telik, mire beáll. Elég szomorú, hogy anyukád ezt nem tudja. Világítsd fel... Például mutasd meg neki ezt a kérdést, és a rá kapott válaszokat. Nekem 13 évesen jött meg, és utána fél évig szünetelt. Nen mentünk nőgyógyászhoz, mégis mit tudott volna tenni? Teljesen felesleges lenne hormonokat szedni, mert azzal akár az egész hátralévő életedet tönkreteheted. De a nőgyógyász is ugyanezt fogja mondani...

20N

2017. júl. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges, ráadásul traumatikus is lenne, ha akaratod ellenére vizsgálnának (amit szerencsére nem tehetnek meg, akkor sem, ha az anyád rájuk borítja az asztalt). A menstruációd majd be fog állni magától, ezzel úgysem tud mihez kezdeni az orvos. Ráérsz a szüzességed elvesztése után kontrollra járni.
2017. júl. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

4-es! Nagyon jól leírtad " lépésről, lépésre " hogy mi szokott történni a vizsgálatkor.

És a többiek is nagyon jókat írtak.

Én már változókorba kezdek lépni. Jó régen voltam 13 éves. És bizony még 18 évesen is rendszertelen volt. Akkor se írtak semmilyen bogyót szerencsére.

20 évesen rendeződött.

2017. júl. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!