Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs zavarokban...

Menstruációs zavarokban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Elsősorban szeretném leszögezni, hogy nem akarok összeesküvés elméleteket szülni, de szeretnék véleményt kikérni, hátha valaki járt így.

Júliusban kaptam a 2. adag Pfizer oltást (senki ne jöjjön azzal, hogy miért oltattam be magam stb. mert nem ez a lényeg!). Fél év elteltével a menstruációm látványosan megzavarodott.

Decemberben késett vagy 10 napot, ami oké, nem olyan sok idő, viszont ilyen hosszas késés sosem volt. Az azt megelőző héten a derekam majd leszakadt, fájt az egész petefészkem. 4 tesztet is csináltam, amik negatívak voltak. Majd megjött.

Januárban és februárban nem volt semmi gond, a hónap végén rendesen megjött, azt gondoltam, hogy újra beállt. Viszont február elején elkaptam a COVID-ot. Az utolsó mensitől eltelt 2 hét és máricus 14-én újra megjött. Nem pecsételő vérzés, hanem mint rendes menstruáció. Előtte való héten volt peteérésem és valahol azt olvastam, hogy megeshet peteérés után az ilyen. (?!) Felhívtam az orvosomat, hogy 2 hét után újra megjött, szerinte ezt mi okozhatja. Első kérdése volt, hogy voltam-e mostanában COVID-os és ha igen, akkor valószínűleg ezért, nem én vagyok az első aki ilyen probléma miatt keresi fel őt. Azon a héten váratlanul be is lázasodtam a hétvégére. Nagyon furcsának tartottam. Mindegy, járvány van (bár ilyen sokszor sosem voltam beteg, ráadásul lázas szinte sosem.).

A naptáram szerint most vagyok a ciklusom 30. napjában (a 2 hét utáni, márciusi menzeszemtől számitva). Egész héten fáj a derekam, feszülnek és fájnak a melleim, az alhasamban is kellemetlen érzés van néha, de egyenlőre semmi, nem jött meg. Tesztet még nem csináltam, de nem gondolom, hogy terhes lennék. Gondoltam még várok pár napot a tesztelés előtt.


Valakinek hasonló tapasztalat?


28L



2022. ápr. 16. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Végig se olvasom olyan hosszú, de vannak fix dolgok, pl hogy itt nincsenek nőgyógyászok, (de ha vannak is, neten keresztül nem diagnosztizálnak, főleg hétvégén:D) másrészt láttam egykét sort az oltásról, igen másnak is szétcseszte a ciklusát.
2022. ápr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mert ha elolvastad volna, akkor felfigyeltél volna arra is, hogy konzultáltam a nődokimmal, szóval nem "gyakoris nődokikat" keresek. Végén is feltüntettem, hogy tapasztalat érdekel. Lehet félreértem a hozzászólásodat (előre elnézést ha igen), de nem tudom miért kell ilyen gúnyos módon válaszolni, főleg ha egyébként nem is érdekel. :)

De köszi.

2022. ápr. 16. 09:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2022. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem írt gúnyosan az első.


Egyébként a peteérés részéhez fixen van tapasztalatom, igen, van pecsételő vérzés néha nekem is, de az csak barnázás. Így, hogy rendes vérzés lenne utána erről nem hallottam soha.


Erre mondaná egy barátnőm, aki szintén ment valamivel covid utén, hogy azért arra se lehet mindent fogni :D persze, lehet összefüggés, de alaposan kivizsgált dokid, hormonvizsgálatok minden? Mert ha pl mindig is rendszertelen volt oké(sabb), de ha nem, csak most, az nem igazán oké.

2022. ápr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!