Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Progeszteronhiány miért probléma?

Progeszteronhiány miért probléma?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 18. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert terhességnél vetélést okozhat.Normál esetben terhesség nélkül pedig mielőtt megjön a menzesz barnázást okoz ami szintén nem olyan jó bár van akit nem érdekel csak a teherbeesést is kicsit nehezítheti a progeszteron hiány.
2022. ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És annál, aki nem akar gyereket, nem is szeretne teherbeesni?
2022. ápr. 18. 16:00
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Akkor nem kell vele foglalkozni csak lehet pajzsmirígy probléma okozza vagy pcos,ir ami nem játék.Szóval ha akar babát az illető ha nem szerintem nem árt utánajárni mi okozza és kezelni mert lehet egyszer mégiscsak anya szeretne lenni.Pcos,ir tünetek mikor megjelennek az nem túl kellemes.
2022. ápr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Évente járok teljeskörű kivizsgálásra, nagylabor, minden. Minden eredményem rendben szokott lenni, ott a tsh, t3 t4-et is nézik sok más mellett. A progeszteront konkrétan még nem nézettem meg, csak utánaolvastam, mert néha úgy jön meg, hogy előtte pár napig van pár csepp vér, ami barna. És erre azt írják mindenhol, hogy progeszteronhiány miatt lehet. A ciklusom szép szabályos egyébként, semmi rendellenesség nincs, a nőgyógyász szerint is minden rendben van. 40 éves vagyok, nem szültem és nem is szeretnék.
2022. ápr. 18. 16:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor nincs ezzel igazából teendő.Ha zavar mégis a barnázás akkor írass fel progeszteront a nőgyógyásszal és használd míg meg nem szűnik a barnázás.
2022. ápr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elmegyek először egy progeszteronos vérvételre, aztán megbeszélem az orvossal, köszi. Aztán lehet nem is ez okozza, kiderítem.
2022. ápr. 18. 16:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is lehet, hogy ez van, épp most van folyamatban a kivizsgálása.

Nem akarok gyereket, de a pecsételés már zavaró mértékű. Sokszor egy hétig is tart, mire aztán végre megjön. Nagyon remélem, hogy kezdenek vele valamit majd és nem csak legyintenek, hogy öregszem, tehát normális, tehát viseljem el.

Nekem mondjuk tippem sincs, hogy mi más okozhatja ezt ha nem progeszteron hiány. (Pajzsmirigy, cukor rendben, PCOS-em sincs, ciklus hossza szabályos, a peteérés jeleit is érzem középidőben )

2022. ápr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Megint én: Tehát lényegében nagyon hasonló a helyzet mint nálad. (Csak nekem az eleinte 1-2 napos pecsételés egyre hosszabbodott az évek során. Lehet, hogy nálad most kezdődik) Esetleg beszámolok később, hogy nálam mire futott ki a kivizsgálás.
2022. ápr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7-es, igen nálam is ugyanez, minden rendben, 28 napos ciklusaim vannak és én is érzem a peteérést. Amúgy nekem semmilyen panaszom nincs, tehát sem fáradékony nem vagyok, sem elhízás, semmi. Az jó lenne, ha írnál, hogy alakul nálad a dolog, én is írok majd.
2022. ápr. 18. 18:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! A laborvizsgálatot megcsináltattam. Azon látszik az eltérés. De nem olyan egyértelmű, hogy bárki szemét kiböki. Gondolom ezért nem mindegy majd kihez kerülök. Orvoshoz még pár hét múlva jutok el. Esetleg privátban megírom, mire jutottunk.
2022. ápr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!