Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek normalisan jart...

Szerintetek normalisan jart el a nogyogyasz?

Figyelt kérdés
Mai nap folyaman elmentem a nogyogyaszhoz (tb rendelesre, mert tegnapi napon pont volt meg a mai napra egy szabad) Valahogy mindig megbanom hogy tb rendelesre megyek. A panaszom az volt hogy a mellemen van egy piros folt 1 honapja. A dokinak elmondtam hogy ez miatt jottem de tanacsot szeretnek kerni hogy amiota abba hagytam a fogamzasgatlot csomokba hullik a hajam es hizok folyamatosan. Erre a dokinak az volt a valasza hogy a mellemen ez nem tumor ezzel nem tud mit kezdeni meg amugy sem ert hozza de megnezi. Majd tovabb kuldott a borgyogyaszatra. Majd a hizasra azt mondta hogy mindenki tudja hogy nem egy fogyaszto hatasu a fogamzasgatlo ezt mindenki tudja. A hizasra dietat es edzest tud ajanlani ezen felul a hajhullasra nem tud mit mondani ez van. Vegul a rendszerbe sem akartak felvinni hogy ott jartam csak az aszisztens megnyitotta igy nem tudott mast tenni. Kerdezte hogy kerek e vizsgalatot.. visszautasitottam. Tok feleslegesnek ereztem hogy terpesszek neki csupan azert hogy nezegessen de igazabol leszarja. Igazabol nevtelenul csak kiakartam ezt irni magambol. Szerintetek ez lett volna a helyes eljaras es fogadjam el hogy ez normalis?
2022. ápr. 22. 14:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Tb rendelésen? Igen, ez a normális. A nőgyógyász nálam az a kategória, hogy azt csak és kizárólag magánba.
2022. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Én is pont emiatt járok magánba. 2 évvel ezelőtt elmentem tb rendelésre, mert valami folt jött ki a nemiszervemen. Oké..behívott vetkőzzek le felülről, megtapogatta a melleim. De azt nem nézte meg. Soha többet.
2022. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Normális. És magánban sem kaptál volna többet ezekre a problémákra. Piros folt egyértelmű bőrgyógyászat, hízás és hajhullás endokrinológia. Bár ez utóbbit le se tojták magánrendelésen.
2022. ápr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Igen, helyesen járt el, bármilyen furcsán is hangzik, a problémáid nem nőgyógyászati jellegűek!

Eleve a mell nem tartozik a nőgyógyászat vizsgálati körébe, a piros folt gondolom gomba, bőrgyógyászati szakterület, ha csomót találtál volna, ahhoz mammográfus a szakorvos. A hízás, ha nem életmód probléma endokrinológiai vizsgálatot igényel. A hajhullást többféle irányból lehetne vizsgálni.

Egyszerűen el kellett volna menni a háziorvosodhoz, ő egy sima vérképpel, és a megfelelő beutalókkal tudta volna megnyugtatóan kezelni a problémád.

2022. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Pedig az orvos pont azt mondta amit minden más nőgyógyász mondta volna. Ha megnézte a mell pirosodását, és megállapította, hogy nem daganat akkor onnantól kezdve sokat nem tud tenni a pirosodás miatt. Az bármitől lehet. Egyetlen megoldás, hogy elküldött bőrgyógyászatra, mert bizony ezzel oda kell menni. Fogamzásgátló gyógyszer abbahagyása okozhat hízást, mert az ember folyamatosan éhes miatta. Hízásra a legjobb tanács a diéta, és sport. Ezzel sem mondott rosszat. Figyelni kell a megfelelő étkezésre, és sportolni kell. Hajhullás kivizsgálása meg nem a nőgyógyászra tartozik. Hajhullásnak is számos oka lehet. Pl: egy rossz fog. Vagy a helytelen táplálkozás, vagy hormolási változás is okozhatja a hajhullást. Talán egy endokrinológus kéne felkeresned. Itt tényleg nem a nőgyógyász hibázott.
2022. ápr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

Ugyanaz az orvos rendel máshol magánban is..


Gondolod, hogy a TB - rendelésen DIREKT nem jól diagnosztizál, aztán átmegy a saját rendelőjébe, ott meg hirtelen megjön a tudása?

LOL

2022. ápr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Igen, normálisan, igazából, ami "rá tartozott" azt elmondta, egyikhez sincs sok köze, amiért hozzá mentél.
2022. ápr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom mit vartal?!

Normálisan járt el.

Megnézett es amihez nem ért azt megmondta. Jobb lett volt a ha elkezd találgatni?

Elmesz a háziorvoshoz vagyis inkább endokrinologushoz es kérsz egy labor beutalót ahol vasat, TSH-t, vitamin szintet es hormonokat neznek elsőkörben.

Plusz bőrgyógyász a folt miatt.

2022. ápr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Nem normálisan, de ez nagyon is jellemző sajnos.
2022. ápr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Attól, hogy nő vagy, még nem kell minden hülyeséggel a NŐgyógyászhoz rohanni...

Miért kellene értenie a bőrpírhoz? Azért, mert véletlenül pont a melleden van? Ha a bokádon lenne bőrprobléma, akkor meg ortopéd szakorvoshoz mennél? Ne haragudj, de te voltál rossz helyen...

2022. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!