Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon rövid volt a menstruáci...

Nagyon rövid volt a menstruációm, utalhat komoly problémára? (pcos)

Figyelt kérdés

Sziasztok! ☺️ szeretnék egy kis segítséget kérni. Kell vajon aggódnom?

Vasárnap délután jött meg két hét késéssel (az utóbbi két évben nagyrészt rendszeres volt), elég kevés jött (egy tampon nem telt meg) és hétfő reggelre elállt teljesen. Maga a vér állaga nekem semmiben sem tűnt szokatlannak. Azóta néha barnás a folyásom és nagyon nyálkás “darabkák” is jönnek néha, nagyon puffadok, megy a gyomrom és vizesedik (el van nehezülve) a lábam és néha a karom, pont mint mestruáció előtt. A hasam csak nagyon ritkán nagyon picit fáj, van hogy mestruáció alatt nagyon szokott.

Talán plusz információ, hogy szombat éjjel együtt voltam a párommal, egész hétvégén nagyon sokat mozogtam, vasárnap éjjel is, az elmúlt 2-3 hetem nagyon kaotikus volt alvás szempontjából és amúgyis egy nagyon stresszes egyetemet végzek.

Egy kicsikét megijeszt és nem tudom, hogy jelezhet-e valami komoly problémát?


2022. ápr. 28. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
a megnyugtatásodra menj el dokihoz. terhesség nem jöhet szóba? van aki vérzik, barnázik terhesség alatt is.
2022. ápr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Elmegyek mindenképp, csak éppen nem vagyok otthon, addig is gondoltam rákérdezek itt.

Remélem nem terhesség 😅 mindig használunk óvszert és mindig ellenőrizzük együttlét után, hogy egyben van-e

2022. ápr. 28. 19:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

tesztet nem csináltál a 2 hetes késés miatt?

egyébként 1 ilyen ciklus miatt nem aggodnek, ha több ilyen van, akkor lehet. a stressz sok mindenre képes 😏

2022. ápr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egészen mostanig meg sem fordult a fejemben, hogy terhes lehetnék. Egyrészt nagyon vigyázunk, másrészt a pcos és stressz miatt meg-megesik, hogy eltolódik pár hetet.

Egészen tegnapig azt hittem, hogy csak megállt a vérzés és folytatódni fog 1-2 nap után. Ma kezdtem el aggódni, holnap biztosan csinálok egy tesztet.

2022. ápr. 28. 19:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
az eddig nem volt egyértelmű számomra, hogy pcos-ed van. azt hittem azért aggódsz, hogy vajon ez áll e a háttérben. ha van, akkor lehet ez is a gond.
2022. ápr. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ami a leginkább aggaszt, az az, hogy 2-3 napja valahányszor elmegyek a wc-re, a wc papíron áttetszős-barnás/pirosas nyalkahártya darabkák vannak folyamatosan. És puffadok.
2022. ápr. 29. 06:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

vegyèl ma egy tesztet, pl rossmann facelle, ez tutira kimutatja ha terhes vagy. holnap reggel csináld meg.

magándokihoz jársz? esetleg hívd fel őt.

a mindig nagyon vigyáztok mit jelent? az elején gumi nélkül beteszi, vagy csakis gumival?

2022. ápr. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Állami korházba járok orvoshoz, egyetemistaként így tudom megoldani. Mindig más orvoshoz kerülök.

A mindig nagyon vigyázunk azt jelenti, hogy soha nem volt bennem pénisz óvszer nélkül, figyelek, hogy ne kerüljön a hüvelyembe semmiféle váladék se, helyesen használjuk az óvszert és együttlét után mindig ellenőrizzük, hogy nem-e szakadt ki.

Veszek ma tesztet és felhívom a családorvost.

Köszönöm a segítséget!

2022. ápr. 29. 07:02
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pcos-em van, és nekem is szoktak lenni hasonló ciklusok, sztem ne aggódj
2022. ápr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!