Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egész életemben herpeszes...

Egész életemben herpeszes lehettem?

Figyelt kérdés

Amiről azt hittem hogy veleszületett rendellenesség, most jöttem csak rá napokban, hogy herpesz. Kétszer szültem, 3x volt kisebb nőgyógyászati műtétem, és soha egy orvos sem mondta, hogy mi lehet a baj. Még az elején rákérdeztem, hogy mért ilyen "csúnya" a nemi szervem, azt mondta, hogy hámhiány. Ebbe belenyugodtam. Egész életemben viszketett, kenegettem ezzel-azzal, de soha nem javult, ezért is hittem azt, hogy velemszületett rendellenesség. Most, pár hónapja (több éve nem volt szexuális kapcsolatom) víz,- és vérhólyagszerű dolgok jelennek meg, ami kifakad, és újabbak jönnek ki másnap. Canesten nem használ, csak a Bepanthen, de nem múlik el végleg. Ahhoz már túl régóta van, hogy orvoshoz menjek, ne is tanácsoljátok. Főleg, hogy utána olvasva láttam, hogy nem gyógyítható, csak kezelhető. A számon, és egyéb helyen sosem volt semmi erre utaló jel. Milyen recept nélkül kapható kenőcsök vannak erre? Esetleg házi szereket tudtok ajánlani?

Azért röhej, hogy 30 év alatt megfordultam legalább 10 különböző nőgyógyásznál, és egyik sem szólt, csak azzal foglalkozott amiért mentem. Pl terhesség. Irtózom a nőgyógyászattól, rossz tapasztalataim vannak, rettentő megalázó, ne is tanácsoljátok, hogy menjek el.


2010. szept. 17. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Pedig mindenképpen orvoshoz kellene menned! Ezt nem lehet házi praktikákkal gyógyítani.Igaz, hogy a herpesz vírus egész életedben benned lesz, de megfelelő kezeléssel tünetmentessé válhatsz.
2010. szept. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Már miért ne mennél orvoshoz?

Nem gyógyítható, de az orvos tudja, hogy mi használ a tünetekre, ezt ne is itt kérdezd.

Ha nem akarsz orvoshoz menni, akkor élj együtt a tünetekkel.

Olyan egyébként nincs, hogy egész életedben volt, ez a védekezés nélküli szex jutalma.

2010. szept. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod kezeltetni a nemibajaidat, az a magánügyed, de könyörgöm mondd, hogy soha az életben nem voltál és nem is mész strandolni... :(
2010. szept. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Ha nem mész orvoshoz nem derül ki,hogy tényleg heprsz vagy sem. Ugynis ha herpes végig fertőzted a gyereiid, az összes partnered. Szóval nem csak róülad van szó!!!+!


Írány az orvos, ha nem nőgyógyász akkor bőrgyógyász de lásson. S különben is vannak virusölö készítmények amikkel gyógyitható.

2010. szept. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Kétszer szültem, 3x volt kisebb nőgyógyászati műtétem, és soha egy orvos sem mondta, hogy mi lehet a baj"


"azt mondta, hogy hámhiány. Ebbe belenyugodtam"


"Azért röhej, hogy 30 év alatt megfordultam legalább 10 különböző nőgyógyásznál, és egyik sem szólt"



Akárhogy is számolom, ez legalább 40-50 nőgyógyászati vizsgálatot jelent!

2010. szept. 17. 10:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez nem magyarázat arra miért nem keresel olyan orvos akiben megbízol és miért hagytad rá ,hogy hám hiány ha nem voltál vele megelégedve?


Ha herpeszre gyanakszol járj utána. Ennek módja pedig az,hogy orvos is látja. Házi praktika sohasem vezet jóra ilyen területen... gratulálok betegséget terjesztesz mert önfejű és gyáva vagy.

2010. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
76%

Látom, hogy a kérdésed már régi, de azért leírom, hátha még elolvasod!

Az egyik válaszolónak üzenném, hogy a herpesz vírus nem feltétlenül a felelőtlen szexnek köszönhető, a betegek nagy része magában hordozza a vírust születésétől, mint például én. Még szűz voltam, mikor legelőször kijött egy komoly betegség folytán. Azóta visszatér nagy ritkán.


Remélem, hogy azóta már elmentél orvoshoz, és kaptál rá gyógyszert, de ha mégsem, akkor javaslom, hogy keress fel egy természetgyógyászt. Én tőle kaptam egy nagyon jó gyógynövényes olajat, amivel 3 nap alatt megszűnt ez az iszonyatos égető érzés. Plusz kaptam mellé direkt herpeszre gyógynövényes kapszulát. Voltam anno orvosnál, de a gyógyszert nem szedtem be. Azóta kb. 5 évente jön ki, ha nagyon beteg leszek. Ezektől a szerektől viszont pár nap alatt le is cseng! Csak ajánlani tudom! :)

2011. júl. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jól mondja a kedves utolsó válaszoló, ha pl. az anyuka herpeszvírussal fertőződött korábban, a babája a szülőcsatornán áthaladva maga is megfertőződk, és igen, élete végéig hordozni fogja a vírust, ami a gerincvelőben kering, és akkor tör utat magának a klasszikus fájdalom-pirosodás, majd seb formájában, ha az immunrendszer valami miatt legyengül (ez bekövetkezhet fizikális, de pszichés ok miatt is, sőt! gyakran okozzák lelki problémák, stb.)... gyógyszere, ellenszere nincs, a továbbfertőzést csak odafigyeléssel lehet megakadályozni, mert hiába megy orvoshoz a vírusgazda, az csak tüneti kezelést tud majd ajánlani, meggyógyítani nem fogja, mert egyelőre nincs a herpeszre gyógymód.
2014. aug. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nálam egyébként a Richtofit Herpeszgél vált be, ami vény nélkül kapható, gyógynövény-alapú, hűsítő gél, ami azonnal enyhíti a fájdalmat, a feszülést, és pár nap alatt lecseng tőle az egész, ha már "kijöttek" a tünetek az emberen... viszont aki régóta szenved ettől, az ismeri a korai tüneteket, és észreveszi magán, ha ki akar jönni a herpesz - ez a gél már ebben a fázisban használva képes megakadályozni, hogy aktivizálja magát a vírus, és fájdalmas seb formájában mutatkozzon meg, ezért én mindig tartok otthon a hűtőben egy tubust - kb. 500 Ft körüli az ára - bár, amióta rendben vagyok magammal, és odafigyelek rá, hogy az immunrendszerem is rendben legyen, azóta nem volt szükségem rá (már vagy 5-6 éve!)
2014. aug. 14. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!