Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Holgyeim! Nalatok is gyakran...

Holgyeim! Nalatok is gyakran elofordul hogy kesik a menstruaciotok? Nekem minden honapban, de eleg durvan. Ebben az evben igy jott meg: december vege, aztan februar 3, marcius 4, aprilis 9. Most viszont meg mindig nem jott meg...

Figyelt kérdés
Alapjaraton nalam 29-30 napra szokott megjonni. Vajon mitol lehet? Nem stresszelek, terhes sem vagyok.

2022. máj. 12. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem mindig veszi észre az ember, hogy stresszel. De persze nem csak attól késhet, akár betegségtől pl egy egyszerű náthától, bármilyen gyógyszertől vagy gyógyteától, de még a sportolástól, komolyabb fizikai igénybevételtől is.

Én is így vagyok egyébként. Nekem is össze-vissza jön meg, főleg mióta szültem azóta még rosszabb lett, hónapokig is kimarad.

2022. máj. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De én még nem szültem, fiatal lány vagyok, nem végzek fizikai munkát, nem szedek semmilyen gyógyszert sem, stb. Úgyhogy kezd megijeszteni...azt hiszem elmegyek orvoshoz😁
2022. máj. 13. 08:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem számoltam ki pontosan, de ez nem tűnik annyira hosszúnak.

35 napig teljesen rendben van egy ciklus. Ha alkalomszerűen meg ennél is több kicsit (mondjuk még egy héttel) az is belefér.

Menj el évente rákszűrésre, említheted is az orvosnak ezeket, de azonnal rohanni emailt nem kell emiatt

2022. máj. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Feleslegesen mész orvoshoz.

A stressztől késhet akár 1-1,5 hetet is, és az is normális.

2022. máj. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem inkább hamarabb szokott jönni, sosem tudom, hogy mikor fog megjönni. Néha váratlanul 24 napra, van, hogy 28-29-re jön. Azért elég zavaró, mert ilyenkor már nem merek elindulni tampon, betét nélkül, mert elég hirtelen szokott nagyon megjönni és félek, hogy átázom.
2022. máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy ideig óramű pontosan beállt és mindig 30, ritkán 31 napra jött meg. Viszont több éve azt tapasztalom, hogy mindig késik egy kicsit és így tolódik folyamatosan. Nekem a baromi erős stressz áll a háttérben sajnos. Húgom volt, hogy annyira stresszelt egy ideig, hogy 2-3 hónapig meg se jött neki (nincs barátja, szűz, így a terhesség eszébe sem jutott). Az idegeskedés szörnyű dolgokat tesz a testtel, pláne a női ciklussal. Ha belegondolsz az egész ciklusod egy "hormonkoktél" eredménye. Ha ebbe bezavar például a kortizol, amit a mellékvese termel stressz hatására, máris borul a mérleg és hamarabb megjöhet/késhet.

Hormonmentes Jankának vannak kiváló videói úgy egészben a női lét témájában, a menstruáció mögött álló hormonális folyamatokról pedig részletesen, de érthetően beszámol. https://www.youtube.com/watch?v=WDm3cBxwB2Q&t=137s

2022. máj. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!!😊
2022. máj. 18. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!