Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik, hogy semmilyen...

Létezik, hogy semmilyen tünete nincs annak, hogy meg fog jönni a menstruációm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves vagyok, PCOS-sel élek, emiatt elég elcseszett a ciklusom. Több éve diétázok és sportolok, az semmit nem ért, így október óta merckformin tartalmú gyógyszert szedek. Olyan januárig minden jó volt, 31 napra megjött a menstuációm. Utána volt egy 40 nap, majd megint 31, áprilisban pedig 55 napra jött meg, most megint 40 nap körül járok és semmi. Baromira frusztráál ez az egész, hogy ha meggebedek se áll sehogy a ciklusom, noha már így is örülök mint majom a farkának, hogy nem 3 havonta jön meg, hanem legroszabb esetben is 50 nap után mióta szedem a gyógyszert. A diétát tartom, minden nap sportolok, nem tudom mi a baj már megint.. Március végén voltam utoljára kontrollon, a cisztáim még mindig ott vannak, de az egyéb tünetek (pattanás, szőrösödés, totál kimaradó ciklus) nagyjából rendeződtek.

De most megint azt érzem, hogy kicsúszik a kezemből az irányítás, legutóbb is soká jött meg és most se úgy néz ki mintha meg akarna jönni. Hozzátartozik a dologhoz, hogy életemben nem tapasztaltam semmilyen PMS tünetet, se fájást has/mell tájékon, se ingerültséget, se fáradtségot, semmit. Egyszer csak mint a derült égből villámcsapás megjött, és ez mindig ilyen. :D Egyébként 50 kg vagyok kb és 163 cm, így túlsúlyom az nincs. Különböző teákkal is kísérleteztem hónapokig, de nem tett semmit. Egyedül a Merckformin vált be, reggel este 500 mg, eddig jónak tűnt, de most ez a második hónap hogy késik.



2022. máj. 15. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Simán lehet hogy valakinek épp nincs tünete, nekem is vannak időszakok amikor abszolut nincs PMS tünet. Esetedben még “nehezítő” tényező a PCOS, de ha stresszelsz a dolog miatt, amiatt is késhet. (Főleg ha esetleg más faktor is van mellé, pl vizsgaidőszak ha van)
2022. máj. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Létezik, hiszen mindig is ilyen volt neked, akkor nincs min csodálkozni.
2022. máj. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van peteérésed? Termékeny vagy? Pajzsmirig,y IR?
2022. jún. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy lenne normális peteérésem IR meg PCOS mellett. A pajzsmirigy ennél nincs baj.
2022. jún. 6. 09:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Ír? Ha szeretnél, tudok írni megoldást, bár én is kísérletezem még a gyógyszerrel. Komoly mellékhatás nincs.


Nekem 4 éve van PCOSem. 😅

2022. jún. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!