Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik a legjobb fogamzásgátló...

Melyik a legjobb fogamzásgátló módszer? Tapasztalat alapján ?Huvelygyűrű,pesszarium, spirál, óvszer ?....stb ....?

Figyelt kérdés
2022. máj. 17. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Én hormonmentes mini spirált használok, néha kicsit kellemetlen de azt leszámítva remélem hogy bevált, baba eddig még nem volt :D


Óvszer is tökéletes csak nagyon sok pasinak baja van vele meg valljuk be nekem sem olyan érzés mint natúrban.


Fogamzásgátló tablettát nem ajánlom, felborítja a hormonjaidat, rosszat tesz a testeddel, teljesen egészségtelen. Nekem eleve nem is lehet szedni a leiden miatt.


Pesszárium szerintem nem ismert és nem is komoly módszer… hüvelygyűrű? Az a nuvaring vagy micsoda még rosszabb mint a fogamzásgátló, csak rosszat hallottam róla, nagyon nem ajánlom.


Minden ami hormonos az rossz szerintem.


Nekem egyedül a hormonmentes spirál jöhetett számításba, mert az úgymond komoly módszer de mégsem viszek be hormonokat a szervezetembe.


26/ n

Szilvi

2022. máj. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én szedtem anno fogamzásgátló tablettát, a libidomat kinyírta total, soha többé. :D így egyelőre marad az óvszer, de ha lenne fix partnerem akkor én is elgondolkodnék a hormonmentes spriralon.
2022. máj. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


És ezt az orvos írja, és ő is helyezi fel ? A mini változata jobb mint a normál ?

Mennyibe kerül ?

2022. máj. 17. 12:39
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvos igen. Nem tudom mennyi lehet, a nőgyógyászoddal kell erről beszélned. De az tuti hogy évekig véd.
2022. máj. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

én netről rendeltem a spirált (gold-t mini, aranyhajó patika weblapjáról) és egy magán nőgyógyászaton helyeztettem fel, 38 ezerbe került maga a felhelyezés de legalább biztos hogy megfelelő kezekben voltam és nem húzták a szájukat mert hogy "nemszült nő vagyok".

utána egy hónap múlva kontroll, mindent rendben találtak úgyhogy most már csak évente kell nézetni.

2022. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
legelső voltam.
2022. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
7 évig szedtem fogamzásgátló tablettát. Igazából nem volt vele problémám. Azért hagytam abba mert nem akartam tovább hormonozni. Most gumit használunk.
2022. máj. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mini spirál úgy tudom a nem szült nőknek ajánlott, a normál pedig a gyermekeseknek.


Kérdésedre:

Nekem hormonos, Levosert spirálom van. Egyből véd, a felhelyezés nem fáj, utána okozhat kis görcsöket, de elmúlik. Ami nekem van, amellett nincs menstruáció, így még egy gond letudva, tehát ezt tudom ajánlani. Illetve Leidenesek is használhatják, ez sem utolsó dolog. A jelzőszál szokott gondot okozni egyeseknél, de nem szabad túlzottan visszavágatni, akkor felpuhul, belesimul a hüvelybe és a pasi nem fog panaszkodni. 40 ezer Ft volt a készülék, 10 ezer a felrakás.

Vannak a spirálokról rémhírek, de elenyésző számban történik baj, szerintem az egyik legjobb módszer. 5 évig jó. Ugyanígy a többi fajta is jó lehet, utána kell kérdezni, melyiket ajánlja a doki. Egyébként rendelhetsz te is, de inkább konzultálj dokival, válasszatok, ő felírja, aztán felteszi. És van rájuk garancia is! Ajánlom!


A másik, ami hasonlóan jó, és megbízható, az a rézgyöngy. Kisebb, mint a spirál ééés hormonmentes. Szuper kis találmány, de picit úgy tudom drágább, erre szakosodott nőgyógyász teheti csak fel. Erre is van garancia. Ez is évekig véd. Nagyon ajánlom!!


Következő megbízható lehetőség az injekció. Ez 3 havonta van, ezt is lehet Leideneseknek, ugyanis nem ösztrogéntartalmú. 3000 Ft körül van egy injekció, árban nem vészes. Emellett sincs menstruáció. Viszont én nem merném bevállalni. Míg a spirál helyi hatású, ez azért mégis csak egy injekció. Meg macerás(abb) 3 havonta kiváltogatni, beadatni stb. Ezt nem ajánlom jó szívvel.


Pesszárium, hüvelygyűrű.. Inkább ne.. Minek ezekkel gatyázni.


Hormonmentes spirálról is vannak pro és kontra érvek, én erről konkrétan sokat nem tudok, de eddig elég rosszakat hallottam róla. Ezért inkább a "nem" felé hajlok ezzel kapcsolatban,de csak a hallottak miatt.


Pharmatex stb, felejtős, külön csoport van Pharmatex babás anyukáknak.. 🤦‍♀️😅


Ha hosszú távú kapcsolatban vagy, a pasit is el lehet köttetni. Aztán azt vissza lehet csinálni, elvileg ez is egy tök jó dolog és nem roncsolódik senki szervezete a hormonokkal.


Fogamzásgátló tabletta: negatívum, hogy az ember feledékeny, egyszer elfelejted bevenni, és már meg is lehet a baj. A hormondózisról nem is beszélve, arra hajlamosaknál okozhat elhízást,problémás bőrt, depressziót és egyéb "kedves" dolgokat. A szervezetnek sem túl egészséges és a későbbi babatervezésbe is beleszólhat. Nem használnám.


Óvszer! Pozitívum: Véd a nemibetegségektől, alkalmi partnerekhez mindenképp ajánlott!! Negatívum: nincs meg az a természetesség érzés, ha nem latexmentes, okozhat allergiát, és ha kiszakad (gyakran előfordul) akkor szaladhatsz esemény utániért. Én személy szerint gyűlölöm.


Megszakításos módszer: mi a férjemmel évekig így csináltuk, amíg úgy voltunk vele, hogy az sem baj, ha becsúszik egy gyerek. Egyébként sosem volt gond, csak akkor lettek a gyerekek, mikor tudatosan terveztük. De inkább nem ajánlom, ne kísérletezz, ha nem akarsz babát.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2022. jún. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8: megkerdezhetnem, hogy te miért a hormonos spirált választottad, miért nem a rezgyongyot a hormonmentessege miatt ..


Illetve a hormonos változat hormonok okozta mellékhatásai, ugyanazt jelentik,mintha tablettát szedne az ember ...?

2022. jún. 4. 08:49
 10/12 A kérdező kommentje:

40 ezer ?? A hormonmentes spirálra a Google tizenparezer Ft okert ad ki lehetőségeket..

Az lehet hogy olcsóbb , mint a hormonos ?

2022. jún. 4. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!