Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valóban igaz hogy a nők...

Valóban igaz hogy a nők mindössze csak 20%-a szed tabletát mert az annyira káros?

Figyelt kérdés
Egy kérdésnél egy kommentelő felvolt ezen háborodva hogy tönkre tette vele az életét.
2022. máj. 25. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Mit, c-vitamint? Annyira azért nem káros :D
2022. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én hosszú évekig szedtem, még anno Tri-regollal kezdtem, nem ilyen kis hormontartalmú tabletták voltak a 90-es években. Aztán később Lindynettet. Semmi bajom nem lett, abbahagytam, terhes lettem, minden simán ment.

Szedném most is, csak 45 évesnek már nem írnak fel fogamzásgátlót.

2022. máj. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Több kárt okoz mint amennyi haszna van, ennek ellenére szerintem többen szedik mint ahányan nem.

Én biztos nem szedném.

2022. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
23 vagyok, alig pár embert ismerek, aki szedi, a többség ellene van.
2022. máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknál okoz gondot. A szedés alatt is, pl. idővel (hosszú idő után) csökken a libidó, fogékonyabb lesz az ember a fertőzésekre. Ez elég kellemetlen. Aki trombózisra hajlamos, annak tilos szednie.

A legnagyobb gond, hogy elnyom bizonyos problémákat. Sokak, amikor abbahagyják, akkor derül ki, hogy van valami komolyabb nőgyógyászati problémájuk, mióma, ciszta, endo, stb. Ezek mind lehetnek okai a meddőségnek. Úgyhogy elég komoly problémák. Nem mindegy, hogy huszonévesen derül ki, vagy már harmincas években. Szóval hiába lesz valakinek a tabletta után is normális ciklusa, attól még lehet sokféle baja.

2022. máj. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Az én ismerőseim közül többen is mondták, hogy pár év után úgy döntöttek, hogy abbahagyják a mellékhatások miatt. Volt, aki 10-15 kilót felszedett, volt, akinek megszűnt a libidója, volt, aki migrénes, volt, aki depressziós lett. Olyan lányokról beszélek, akik tizenévesen kezdték el szedni a fogamzásgátlót, és huszonéves koruk elejére alakultak ki vagy állandósultak ezek a tünetek. A legtöbbjüknél megoldódtak a problémák a tabletta szedésének elhagyásával (a depressziós lány még jár pszichológushoz, de ő is sokkal jobban lett).

Én is szedtem egy rövid ideig, de pár hónap alatt nem vettem észre magamon semmilyen változást azon kívül, hogy a menzeszem szinte percre pontosan kiszámítható lett. De nem kezdeném el megint szedni, hosszútávon nagy eséllyel nálam is megborulna valami. Esetleg valamilyen hormonmentes fogamzásgátlót, azokról kevesebb rosszat hallani.

Egyébként nőgyógyászok részéről is több odafigyelés kéne. Félévente, de legalább évente egy labort kérhetnének azoktól, akiknek fogamzásgátlót írnak fel és akkor talán időben észrevennék, hogy a gyógyszer okoz-e valamilyen hormonális elváltozást.

2022. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Minek kérnének hormonvizsgálatot fél évente, mikor a tabletta mellett értékelhetetlen, hiszen nem a saját ciklusa működik?

Ez tipikusan olyan komment, mikor olyan ember okoskodik, akinek semmi köze az orvostudományhoz, de ő aztán tudja, hogy mit kellene csinálni.


A nők többségének nem okoz maradandó problémát, nem véletlen ennyire elterjedt módszer. Nyilván lehetnek mellékhatásai meg szövődményei, ‘mint mindennek, ezekkel tisztában kell lenni és mérlegelni az előnyöket és a kockázatokat.

2022. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont ugyanolyan vitatéma, mint az oltás kérdése.

Én 25 évig szedtem, szintén Tri-regolt és tökéletes volt, semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam, abbahagyás után is pontos és rendszeres volt a ciklusom, ahogyan előtte is.

A probléma itt valóban abban van, hogy ha valaki nagyon korán kezdi el szedni és ezért elfed bizonyos betegségeket, az pedig még rosszabb, ha az orvos tisztában van ezekkel a betegségekkel és ezek ellenére is felírja a gyógyszert a valódi kezelés helyett, aztán amikor gyerekvállalásra kerül sor, akkor ütköznek ki a problémák. Ezért alakult ki tévesen, hogy a tabletta az oka a sok rendellenességnek, pedig csak arról van szó, hogy nem jól és nem jó okból alkalmazzák.

2022. máj. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az első valami nagyon fura ember lehet.
2022. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 20% nem kevés. A leggyakrabban alkalmazott módszerek közt van. (Az óvszer és sajnos még mindig a megszakított közösülés mellett)

A maradék 10-20%-on osztozik minden más.

2022. máj. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!