Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-om van. Akkor nem lehet...

PCOS-om van. Akkor nem lehet gyerekem? 18/L

Figyelt kérdés
Őszinte leszek nagyon megijedtem, tegnap mondta a doki, hogy PCOS-om van, lesz még vizsgálat. De ez azt jelenti, hogy ebből nem fogok tudni soha kigyógyulni és nem lehet gyerekem?
2022. jún. 1. 11:57
 1/5 Kései Sirató ***** válasza:
19%
Én elmennék egy magán nőgyógyászhoz és őt kérdezném meg.
2022. jún. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%
Lehet gyereked, max nehezebben, de inkább ilyen témájú csoportokban nézz utána. Nőgyógyászok nagy része leszarja, még az is a fogamzásgátlót írta fel, akihez direkt azért mentem, mert a PCOS a szakterulete és ráadásul nő (magánba mentem)..... Endokrinologust is erdemes keresni aki ezzel foglalkozik
2022. jún. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

PCOS-em van és 6 gyerekem. Egy ausztrál sorstársnak 8. Nem kizáró ok, ha sikerül rendbe tenni a hormonokat, akkor még véletlen baba is becsúszhat, mint nekem. Esetleg kellhet progeszteron pótlás az első trimeszterben. Érdemes a pajzsmirigyedet is megnézetni az inzulinterhelés és nemi hormonok mellett.

Kigyógyulni nem lehet, de a tünetek enyhíthetők CH diétával, testmozgással, esetleg metforminnal és táplálékkiegészítőkkel (myo-inozitol, C- és D-vitamin, cink, magnézium).

2022. jún. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
azt ki lehet kezelni, és lehet sok gyereket. sok pco kismama van
2022. jún. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Minden bunkó orvos ezzel ijeszteget! De lehet gyereked, és lesz is! Minden rendben van, nyugi! Magánnőgyógyászhoz menj, ne SZTK-ban, azok semmihez nem értenek. És normális endokrinológus kell. Egyébként miből derült ki, hogy ez a bajod?
2022. jún. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!