Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szégyellem, de 8 éve nem...

Szégyellem, de 8 éve nem voltam szűrővizsgálaton. Megnyugtatna valaki? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Már kaptam időpontot a nőgyógyászhoz, pár nap és megyek.


Valamiért néhány napja elfogott a pánik, hogy valami nagyon csúnya dolgot fogok hallani, amit meg lehetett volna előzni, ha nem vagyok ekkora 1d1óta.


Egyébként a menzeszem napra pontos, soha semmi panaszom nem volt, és tartós párkapcsolatban élek. Igykeszem mozogni és az átlagnál amennyire lehet, valamivel egészségesebben táplálkozni. Persze ettől még bármi lehet...


Igazából csak ventillálok, nem várom, hogy megveregessék a vállam, ha már ilyen hülye voltam, szégyellem és bánom is... de olyan jól esne pár megnyugtató sor, hogy nem kell izgulni, más is volt már így, mert elmondhatatlanul ráparáztam most erre.



29N


2022. jún. 1. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Nincs nagy esélye, hogy bármi bajod lenne ilyen fiatalon.

De persze ezentúl nem hanyagold el az éves vizsgálatot. A múltat már nem tudod megváltoztatni. Azzal foglalkozz, hogy ezentúl ne hagyd ki.

Ezt a pár napot meg ne idegeskedéssel töltsd el. Felesleges olyan miatt, ami még sem történt.

2022. jún. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem lesz semmi bajod. Közel sem járnak annyian, és olyan sűrűen, mint itt híresztelik. 15+ éve nem voltam, és nem is tervezem. Ha - amint írtad - problémamentes vagy, egészségesen élsz és nem váltogatod a partnereidet, akkor szinte felesleges is az egész tortúra.
2022. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem lesz semmi bajod, legrosszabb az lesz, hogy valószínűleg leszid vagy kioktat az orvos.
2022. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Figyelj, nincs semmi panaszod. Sosem volt semmi panaszod. Azért ez mégsem olyan, mint amikor valakinek vannak panaszai, de évekig halogatja. Ne aggódj. Valószínűleg nincs semmi baj. Meg ha lenne is baj, akkor szerintem még időben kiderülne. Mármint úgy vélem, hogyha az embernek van valami baja, és már előrehaladott a dolog, akkor már panaszok is vannak általában. Szerintem nincs okod aggódni, az, hogy nem voltál orvosnál évek óta, az nem jelenti azt, hogy most biztos van valami bajod.
2022. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

kedves 3. válaszoló: Hát igen..! Azzal kezdtem időpontkéréskor, hogy tudom, hogy ultra gáz, és pokolra kerülök, de nem voltam 8 éve... úgyhogy remélem a találkozóig kialussza.

Meg éppen ettől (is) tartva magánorvoshoz kértem időpontot, de amúgy megérdemelném.


Nagyon köszönöm a másik két válaszolónak is hogy írt, eléggé kicsináltam magam idegileg, el se hiszitek milyen jól esik, hogy valami pozitívat is olvasok :)

2022. jún. 1. 12:59
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem fog semmit mondani az orvos arra, hogy nem voltál, nem az ő dolga megítélni ezért.
2022. jún. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16%

5

Nem fog lecseszni, nem az ő dolga, ő csak egy szolgáltatást nyújt... Mintha a fodrász lecseszne, hogy milyen már a fejed... :)


Szóval, ne hergeld magad. Én most sem mennék a helyedben.

2022. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha megnyugtat: 60 éves vagyok, utoljára kereken 20 évvel ezelőtt voltam, akkor is csak azért mert kezdett kimaradozni a menstruációm, két alkalommal hormoninjekciókat kaptam, aztán már arra gondoltam, hogy minden néhány hónapban ez lesz a megoldás, hát feladtam. Ez a húsz év alatt semmi panaszom nem volt eddig (eltekintve attól, hogy nem menstruálok). Előtte akkor voltam nőgyógyásznál, mikor terhes voltam, a második gyerekemet 29 évesen szültem.
2022. júl. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!