Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV pozitiv lett, mit kell...

HPV pozitiv lett, mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Méhnyakban HPV PCR pozitivitást jelzett. Méhnyakból baktérium PCR negatív. Külön tipizálnini is kell melyik HPV-ről van szó?

2022. márc. 30. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Azt nem tudom, hogy kiirtani lehet-e, de az tuti, hogy ezentúl nagyon szoros nőgyógyászati citológiai követés fog kelleni.
2022. márc. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Igen, kell HPV-tipizálás, hogy melyik típus(ok). Fontos tudni, hogy high vagy low risk (HR: rákot okozHAT, LR: szemölcsöt okozhat). 95%-ban elpusztítja az immunrendszer, a maradék 5% a necces, ha tartósan ott marad vagy folyamatosan visszafertőz a párod. Ha oltást még nem kaptál, akkor nagyon ajánlom a Gardasil 9-et, hogy ne fertőződj vissza. Egyébként 3 havonta kontroll, amíg el nem múlik.
2022. márc. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom! Szemolcs volt az elso tunet, szoval remelhetoleg low risk. Tobb mint egy eve nincs partnerem, szoval ez nem fenyeget. Oltast kaptam, de nem tudom mit pontosan (meg 13-5eves koromban). Mindnekeppen utananezek! Ha LR jon ki eredmenyben akkor mit lehet/kell majd tenni? Meg mit jelent az, hogy a bakterium negativ?
2022. márc. 30. 23:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor low risk biztosan van, emellett lehet high risk is, annak semmilyen tünete sincs. De ugyanolyan eséllyel gyógyulsz ki mind a kettőből. A szemölcsöket legjobb lézerrel kezelni. Ahhoz hogy eltűnjön a HPV a szervezetedből, az immunrendszered kell erősíteni, egészséges táplálkozás, alvás, sport, vitaminok. Szoktak még isoprinosine-t és papilocare-t felírni, de ez több mindentől függ. Régebben kevesebb törzs ellen volt csak oltás (2 vagy 4 leggyakoribb HR-re), a Gardasil már a szemölcsök ellen is véd, egyébként is ennyi év után érdemes újra kérni, csak sajnos nem olcsó.
2022. márc. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Milyen szűrés mutatta ki, hogy HPV pozitív vagy? A sima méhnyakrákszűrés? Vagy vérvétel? Vagy mi?
2022. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia, én nem a kérdező vagyok, de erre van konkrét HPV citológia, ami erre szűr. A sima szűrés nem szűri ezt, csak az esetleges károsodásokat, amit okoz.
2022. jún. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, HPV-tipizálás a neve. Rákszűrésen csak a gyanút mutatják ki, ami már az esetleges elváltozásokból látszik.
2022. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szűrésben a HPV gyanú az a HSIL vagy az LSIL, de ott már olyan nyálkahártya elváltozás van, ami a HPV fertőzés hosszabb távú következménye. HPV tud lenni rejtetten is, ami azért gond, mert később kialakulhat az elváltozás, szóval nem tudsz 100%-osan megnyugodni egy jó citológiával, csak akkor ha folyamatosan nézeted. Általában azért a méhnyak rák nem gyorsan alakul ki.
2022. jún. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!