Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Enyhén magas TSH értékre...

Enyhén magas TSH értékre (4,45) jódtablettát javasolt az orvos. Lehetséges, hogy 1 hét alatt ennyire begyorsítaná a fogyást?

Figyelt kérdés
Viszonylag lassan sikerül fogynom odafigyelés mellett is, 20 kg feleslegem van. Eddig havi 1-2 kg ment le nagy deficit mellett, a jódtablettát kb 2 hete szedem és hirtelen leugrott rólam 2 kg, pedig mindent ugyanúgy csinálok. Okozhatja a jódtabletta vagy valami más?
2022. jún. 8. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez önmagában nem indokolja ezt, de inkább az orvosod kérdezd meg erről, mert alapvetően nem olyan magas ez az érték.
2022. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem annyira a tabletta hatása, hanem inkább az hogy kevésbé működik alul a pajzsmirigyed a tabletta miatt.
2022. jún. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem enyhén magas, simán ref.tartományon belüli érték. Miért kéne erre jód?
2022. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A dokim szerint 4.2-ig normális (bár neten mindenhol mást tartanak ideális értéknek), elsősorban a lassú fogyás miatt kértem labort, és erre a 4.45-ös értékre javasolta a jódot.
2022. jún. 8. 16:00
 5/5 xp ali ***** válasza:
Érdekes, nekem az endokrinológus azt mondta, h csak jódot ne! Egy kajától tiltott el, vmi tengeri cucctól, mert itthon a legtöbb kajában nincs túl sok jód. Nekem szelént mondott, és azt is csak 1 90es kúrát ls aztán abbahagyni, de az én esetemben megvan a picit magas tsh oka. Addig mentem, még ki nem derítették. Pajzsmirigy UH, majd az ott látott tippet igazolták más vizsgálatokkal. Szóval sztem csinálj majd labort pár hónap múlva, nehogy rosszabb legyen. Ha rosszabb, addig járkálj ide-oda, amíg nem tudják h mi van.
2022. jún. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!