Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikortól számít hormonális/túl...

Mikortól számít hormonális/túlzott szőrnövekedésnek?

Figyelt kérdés
Úgy általában véve erősebb szőrzetem van, ami meg is látszik, mert világos a bőröm és sötét a szőröm. A hasamon a köldökömig felfut egy csíkban elég erősen, de például a mellkasomon, hátamon nem nő, és szakállam sem nő, csak egy két szőrszál az állkapcsom alján. A kérdésem az lenne, hogy mikortól számít valami túlzott szőrnövekedésnek? Tudom, hogy az enyém nem az átlagos, kevés nőies, de ahogy utánanéztem sokaknak, akik hormonális zavarban küzdenek, nő a hátukon, mellkasukon, állukon, ami nekem pedig nem.

#szőr #szőrnövekedés #Hormonális szőrnövekedés
2022. jún. 13. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Erre nincs egzakt szabály. Az orvos ránéz, és eldönti.
2022. jún. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

igényesebb helyeken ehhez hasonló skálák használata a gyakorlat, nézik a terminális szőrzet (a vastag szálú felnőtt szőrzet) mennyiségét olyan testtájakon, ahol férfihormon-érzékeny szőrtüszők vannak.

ha európai embertípusba tartozol, akkor 8 ponttól gyanús, hogy hormonproblémák van a háttérben, illetve valahol azt is gyanúsnak tartják, ha legalább 2-es szőrnövekedés van valamelyik testtájon.

2022. jún. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szóval a leírás alapján neked nincs túlzott szőrnövekedésed.
2022. jún. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És lehet csak ennyivel beutalót kérni endokrinológushoz? Mert más problémám nincsen, nem vagyok túlsúlyos és túlzottan fáradékony sem, mint ahogy másokat láttam akiknek hormonális problémájuk van. A menstruációm nem teljesen pontos mindig, így még PCOS-ra gyanakodtam, lehet nőgyógyásznál érné meg kezdeni?
2022. jún. 13. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!