Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vastagbél rákra utalhatnak a...

Vastagbél rákra utalhatnak a tüneteim?

Figyelt kérdés
Tavaly nagy dolognál tűszúrást éreztem és a székletem véres lett. Elmentem az orvoshoz, de azt mondta semmit nem lát, adott kúpot. Aztán nagyjából enyhült fél évre rá. Pár hónapja bal alhasi nyomást érzek néha és a bal bikinivonalamnál kis dudor jelent meg. Elmentem a dokihoz, aki azt mondta, hogy valszeg szőrtüsző gyulladt be, de elküldött vérvételre. Amin Neutrofil kicsivel alacsonyabb, Basofil kicsivel magasabb lett a kelleténél, de nem mondott erre semmit. Inkább szakorvoshoz mennék, esetleg valaki hasonló tünetekkel kihez fordult? 24 éves nő vagyok.
2010. szept. 19. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmiféle rákra nem utalnak a tüneteid, inkább hipochondriára. :)

A vastagbélrák étvágytalansággal, megmagyarázhatatlan nagymértékű fogyással, folyamatos fáradtsággal jár, nem dudorral a bikinivonaladnál. A tavalyi eset meg egyszerű végbélrepedés volt, előfordul, ha vastagabb vagy keményebb a széklet a szokásosnál.

2010. szept. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem időnként véres volt a székletem, és szintén baloldalt lent enyhe feszítő érzést éreztem. Mivel se kúp se más gyógyszer hatására nem javult a helyzet, elvégeztek nálam a gastroenterologián egy vastagbél tükrözést (ekkor 28 éves voltam). Az eredmény: Vastagbél polip...

Endoscoppal távolították el, már közben látszott, hogy onnan ered a vérzés. A szövettan szerencsére jó lett, de ha vártam volna még néhány évet, állítólag nagyobb baj is lehetett volna.

Ha nincs meg az oka, ne hagyd annyiban. Látod az életkor nem garancia semmire :(

30F

2010. szept. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!