Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire utalhatnak az alábbi...

Mire utalhatnak az alábbi tünetek?

Figyelt kérdés

A problémám ott kezdődött,hogy tavaly nyáron viszketéssel,kellemetlen szagú,bő váladékozással nőgyógyászhoz fordultam.Mindenféle laboratóriumi vizsgálat nélkül a doki közölte velem,hogy gombám van.Felírt egy hüvelykúpot és ezzel be is volt fejezve.Mivel előtte már sokat olvastam a témával kapcsolatban tudtam,hogy nagy valószínűséggel a párom is fertőzött,ezért rögtön vettem neki canesten krémet.Mindeketten végigcsináltuk a kezelést és egy hét alatt teljesen tünetmentes lettem.Ekkor visszamentem a nőgyógyászhoz kontroll vizsgálatra és méhnyakrák szűrésre.A méhnyakrák szűrésen minden rendben volt és mivel a gombás tüneteim is megszűntek a doki is megnyugtatott,hogy egészséges vagyok és azt tanácsolta,hogy ha esetleg visszatérne a gomba,akkor alkalmazzam ismét a kupos kezelést.Két hónapig minden rendben volt,de utána ismét jelentkezett a viszketés,rögtön megvettema kupot és ismét végigcsináltuk a kezelést a párommal együtt.Azóta ezt még 2 alkalommal kellet alkalmaznunk.Kb egy hete ismét jelentkeztek a tünetek és már épp meg akartam vennia kupot,amikor egy kis barna foltot vettem észre a bugyimban(10nappal a következö mensim elött).Nagyon megijedtem,mert soha nem volt még közti vérzésem és ilyen barnázással sem volt még problémám.Nem is mertem elkezdeni a kup használatot.A másik dolog amit tudni kell rólam,hogy több éve közdök visszatérő hólyaghuruttal.Most a gombás tünetek és a barnázás mellé még ez is betársult.Teljesen ki vagyok készülve!Legszivesebben rögtön orvoshoz szaladnék,de most ugye hétvége van,jövö héten meg csak szerdán kezdenek rendelni a május 1.-i ünnepek miatt.Tehát szerdáig mindenképpen várnom kell.:)

Elég sokat olvasgattam a neten ezekkel a problémákkal kapcsolatban és a tünetek alapján szerintem nagyon valoszínü,hogy candidával,vagy E-Coli baktériummal állok szemben,de persze ez majd csak akkor fog kiderülni ha eljutok a dokihoz.Egyébként azon is gondolkodom,hogy magándokihoz kéne mennem,hátha ott alaposabban kivizsgálnak,mert ahogy már írtam is az eddigi dokim nem valami lelkiismeretesen végzi a munkáját!Hiszen amikor legutóbb voltam nála "ránézésre megállapította"hogy hüvelygombám van,ezen kívül eszébe sem jutott megkérdeni,hogy van-e párom,élek-e nemi életet.Hiszen ilyen esetben alap,hogy a partnert is kezelni kell.Én saját eszemtől vettem a páromnak krémet.....Ezek után szerintem jobb lenne dokit váltani,hisz még arra sem vette a fáradtságot,hogy kenettenyésztést csináltasson,hanem megoldotta annyivval,hogy ez gomba.Ki tudja?Az is lehet,hogy a kup használata csak rontott a helyzetemen.Nagyon félek,hogy esetleg valami komoly bajom lahet.:(

Hálás lennék ha valaki ajánlana valami házi praktikát amivel enyhíthetném a tüneteimet amíg nem tudok orvoshoz menni.Teljesen el vagyok keseredve!:(

21/N


2011. ápr. 30. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
ne menj nőgyógyászhoz, hanem te és a párod menjetek el közösen a bőr- és nemibeteg gondozóba vagy std centrumba
2011. ápr. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A cukrodat nézesd meg. A kiújuló fertőzések ellen, az immunrendszer serkentésével lehet védekezni. A hólyaghurutodra szedett antibiotikum, is okozhat gombás fertőzést.
2011. ápr. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Arra már én is gondoltam,hogy az erös antibiotikumok miatt jön elö folyton a gomba.De mitöl lehet most a pecsételö vérzés?Tegnap elött kezdödött és akkor még csak egy minimális barnás váladék volt,de mostanra már inkább átment vérzéssé.Nincs annyi mintha menstruálnék,de mondjuk vécézés után,amikor megtörlöm magam rendesen véres a papír...Gondoltam arra is,hogy esetleg valamiért hamarabb jött meg,mert mondjuk elég stresszes vagyok mostanában,de akkor sem normális,hogy az első két napon csak barnázás volt.
2011. ápr. 30. 12:26
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és az immunerősítés már folyamatban van...4 hónapja szedek multivitamint és igyeksze egszégesen táplálkozni is.
2011. ápr. 30. 12:28
 5/10 anonim ***** válasza:
a vérzés a gyulladás miatt van vagy méhszájseb
2011. ápr. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Gyulladás miatt jelentkezhet vérzés?Ezt nem tudtam,de lehet,hogy létezik ilyen.Méhszáj sebem nem hinném,hogy van,mert azt már csak észrevette volna a doki,amikor megvizsgált...
2011. ápr. 30. 12:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Keress fel egy tapasztalt természetgyógyászt.Az egyik ismerosomnek is egy természetgyógyász segitett a gyógyulásban.Neki is nogyogyászati fertozése volt,és az orvosok csak antibiotikummal tomték,ami persze csak rontott a helyzeten.

Méregteleniteni,tisztítani,felerositeni kell a szervezetedet,hogy le védekezni tudjon a fertozéssel szemben.

Szerintem érdemes lenne végigcsinálnod a Candida diétát is.

2011. ápr. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem méhszájsebnél volt ilyen vérzésem.
2011. ápr. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Olyan dokit keress, aki vesz kenetet. Ez a "találomra felírok vmit" elég szar megoldás.

Egyébként nem szedsz fogamzásgátlót? Az eléggé hajlamosít az ilyesmire.

2011. máj. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szedtem fogamzásgátlót kb 2 évig,de már több mint 1éve abbahagytam.Holnap fogok bejelentkezni a dokihoz.Mégegyszer szerencsét próbálok a régi dokimnál,de ha most is ilyen lazán fogja fel a dolgot,akkor irány a magándoki!!
2011. máj. 3. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!