Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért viszket odalent?

Miért viszket odalent?

Figyelt kérdés

A hüvelyem nem viszket csak a külső szeméremajaknál és felül. Ha nincs rajtam semmi akkor nem viszket csak ha hozzáér pl a bugyi vagy a betét. Nem tudom mitől lehet, folyásom van de nem sárga hanem inkább átlátszó.

Ugye ez nem azt jelenti hogy nemibetegségem van?



2022. jún. 17. 14:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és van néha olyan hogy este elkezd viszketni az ánuszom és a nemiszervem is egyszerre, félálomba megvakarom reggel meg egy kicsit ki van vörösödve (gondolom a vakarástól) Lehet hogy a tusfürdőre vagyok allergiás?
2022. jún. 17. 14:12
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Simán lehet allergia... Főleg, ha pl. mostanában vettél újfajta tusfürdőt.

Használj intim mosakodógélt alulra.


De az is lehet, hogy kezdődő gombásodás. Nem tudsz elmenni nőgyógyászhoz?

2022. jún. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gomba.
2022. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A hetekben nem leszek itthon szóval nem tudok elmenni :/ régen kisebb koromba is volt olyan mikor viszketett, de arra gondoltam hogy a növekedő szőrzet miatt

Kiskoromtól kezdve a bőröm érzékeny volt mindenhol, gyakran volt ekcémám, és a hátam még mindig tele van pattanásokkal. Fürdés után mindig viszkető piros pöttyök vannak a hasamon. Lehet ehhez köthető

Köszönöm a választ :)

2022. jún. 17. 14:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatsz Canesten kenőcsöt venni - talán a semminél jobb...
2022. jún. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hasonló tüneteim voltak, nekem gomba volt. Szerintem is menj el nőgyógyászhoz.
2022. jún. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Viszketést okozhat sok minden sajnos.

Érdemes átgondolni, hogy használsz-e új tusfürdőt, akár sampont, balzsamot, hiszen ha állva mosol hajat, akarva-akaratlanul is odaviszi a víz, vagy új mosószert, öblítőt stb.

100% pamut alsóneműt hordasz-e mostanában, viselsz-e tangát, vagy műszálas alsókat? Ezek is hajlamosíthatnak fertőzésre, illetve a tanga emellett irritálhatja is a területet, mert folyamatosan dörzsöli a hüvelybemenetet és az ánuszt is, gátat képezve a végbélnyíláson lévő baktériumoknak a hüvelyhez.

Ha van ekcémád máshol is, akkor az is lehet, hogy ekcéma, illetve mostanában a meleg is hajlamosít a gombás fertőzésre, de ekcémából gombás fertőzés is kialakulhat, illetve fordítva.

Nekem gombás ekcémát állapítottak meg egy 2 hónapja, sajnos későn mentem orvoshoz vele, azóta is kenem még. Ami bevált a számomra, az naponta 2x, reggel és este először canesten, majd arra bepanthen sensiderm, napközben pedig ha nagyon kiszárad a bőröm arrafelé, vékonyan sudocrem. Az orvostól kapott kencék nekem nem váltak be sajnos.

Jobbulást!

2022. jún. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Kedves lányok, a megoldás ott kéne kezdenetek, már akit érint és tisztelet a kivételnek, meg most a már felnőttebb tiniknek mondom, hogy be kéne fejezni a borotválást, meg a tangabugyik hordását. Látom sokan járatosak a témában, de itt kezdődik. Hogy hol folytatódik? A szabados szex és a felelőtlem maszti későbbi mellőzésénél.
2022. jún. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!