Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abortusz Magyarországon?...

Abortusz Magyarországon? Tippek? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Egy sanda gyanúm van, hogy terhes lehetek, bár még másfél hét van a következő menstruációmig, ami elmaradna. Ha beigazolódik a sejtésem, a lehető leghamarabb el szeretném vetetni, fiatal vagyok még és nem tudnék felnevelni egygyereket. Több féle információt találtam az interneten az abortuszról és érdésem, hogy ha nem erőszak áldozata vagyok, legális-e az abortusz számomra?

Ha igen, mennyibe kerül egy ilyen beavatkozás, és kell-e kísérő?

(18 felett vagyok, így gondolom szülői jelenlét nem szükségeltetik. Vagy igen?)

Valamint PCOS és prediabétesz jellemez engem és ebből kifolyólag hormonális fogamzásgátlót szedek. De azért biztos ami biztos, mindenre fel kell készülni.

A válaszokat előre is nagyon megköszönöm, sokat segítene pár információ :)



2022. júl. 4. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagy terhes.
2022. júl. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Örökbe is adhatod, ha csak a felnevelést nem bírod vállalni. Egyébként PCOS-sel, fogamzásgátló szedése mellett és ilyen sok idő van még a várt menstruációig, nem tudom, hogy mért gondolod ennyire biztosra, hogy terhes lehetsz?
2022. júl. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzásgátlót szedsz, akkor miért gondolod, hogy terhes lennél?

18 év felett teljeskörű az önrendelkezési jogod. Elmész orvoshoz, aki megállapítja a terhességet, az elmaradó menstruációt követő 2-3 hét múlva tudják megerősíteni, nyilván ekkor már pozitív a teszted. 2 alkalommal el kell menni tanácsadásra, utána lehet időpontot kérni a műtétre. Kb. 20 perces beavatkozás, 40-45 ezer Ft.

2022. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1,5 héttel menzesz előtt maximum abból sandálhatod a terhességet, hogy nem védekeztél. Bejártál bioszra?
2022. júl. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs reális esélye a terhességnek. Jól értem, hogy megerőszakoltak?

Segítséget kellene kérned a szüleidtől, ez hatalmas trauma, és nem biztos, hogy egyedül fel tudod dolgozni!

2022. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!