Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs kehely segítség?

Menstruációs kehely segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A rossmanban vettem egy facelle márkájú menstruációs kehelyhet, és most úgy döntöttem kipróbálom felhelyezni hogy ne élesben kelljen vele vacakolni. Vagy fél órát szenvedtem vele mire sikerült felhelyezni, eléggé fájt, így újra és újra próbálkoztam mire összejött. Utána észrevettem, hogy kicsit véres lettem. Még szűz vagyok. Lehetséges, hogy átszakítottam ezzel a szűzhártyát? Már vagy háromszor sikerült betenni és kivenni, már nem is fájt annyira. Hozzá fogok szokni, vagy mire eljutok a következő mensiig mindig visszaszűkülök annyira, hogy újra fájdalmas legyen a procedúra?

Utánanéztem a tisztításnak meg minden egyéb infónak, de egy kérdésemre nem nagyon találtam választ.

Lehet a kelyhet használni akkor is amikor csak folyásom van? (akár picit véres, vagy fehér folyás) és ha esetleg nem, akkor ennek mi az oka? Mitől másabb mint egy mensinél használni?


2022. júl. 8. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Megfelelő méretet vettél?
2022. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Azért nem érdemes vele menstruáció nélkül szórakozni, mert pontosan az fog történni, amit leírtál: szenvedős lesz, fájni fog, hiszen nem leszel elég síkos a vér nélkül. Ha mindenképpen gyakorolni akarsz, használj víz alapú síkosítót hozzá. Lehet, hogy a szűzhártyád volt, vagy csak egy picit felsértetted a hüvelyfaladat az erőltetéssel.

Ez a "visszaszűkülés" butaság, nem deformálja a kehely a hüvelyedet, nincs minek visszaszűkülnie. De igen, a menstruáció alatt valószínűleg már kevésbé lesz fájdalmas, a fent említett okok miatt.

Egyébként a facelle-t csak úgy random vetted, vagy mértél, kalkuláltál előtte, hogy jó lesz-e? Az emilla.me-n és a putacupinit.com-on vannak erre kérdőívek. Csak azért kérdezem, mert a nem megfelelő (túl nagy, túl kemény stb.) kehely miatt is lehet kényelmetlen érzés.

Facebook csoportot ismered? Ott nagyon segítőkészek, sok jó tanács van :)

2022. júl. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Méretben megfelelő, S-eset vettem, puhábbat. Csak a "nyílásnál" olyan szűk érzés, és ki, vagy behelyezésnél fáj egy kicsit, olyan feszítő, szúrós érzés. De amikor már sikerül behelyezni onnantól rendben van, nem fáj, nem nyom, kényelmes, igazából nem is érezni hogy ott van. Annyira nem vészes szóval ígyis úgyis használni fogom, csak kíváncsi vagyok, hogy ez elmúlik e.
2022. júl. 8. 15:43
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából random vettem, már régóta tudtam a létezéséről, csak megláttam, hogy két csomag betét annyiba kerül, mint egy kehely, akkor inkább azt vettem el. Két csomaggal amúgy is elmegy egy alkalommal, úgyhogy ez mindenképpen jobb lenne. Nagy választék nem volt, ebből a facelle-ből volt S, M,L meg volt egy másik márka, talán Selene vagy valami hasonló, de abból nem volt S-es méret. Elvileg az a fajta kicsivel kemémyebb szilikonból van, az nem tudom mivel jobb, vagy rosszabb, de nem mertem nagyobb méretben venni.
2022. júl. 8. 15:48
 5/7 A kérdező kommentje:
A Facebookos csoportnak mi a neve? :)
2022. júl. 8. 15:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem már nincs meg a szűzhártyám és több, mint 1 éve kelyhet használok. Igaz én egy nagyobb méretet, mert nagyon erős a vérzésem. Néha még most is szokott fájni, van amikor meg sem érzem a ki-be vételét. De kibírható és utána már nem érzek semmit és nem kell olyan sűrűn cserélni, mint a tampont. Én is szoktam használni a menstruáción kívül is, mivel nekem 24-29 nap között jön meg és előző napokban már jobban biztonságban érzem magam, ha fent van. Ha tisztán van tartva, akkor semmi gond nem lehet ebből.
2022. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 "Az EREDETI Intimkehely és mosibetét kérdések és válaszok (csak nőknek) ©"

[link]

2022. júl. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!