Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mennyire beteges dolog...

Ez mennyire beteges dolog szerintetek?

Figyelt kérdés

Ovu után vagyok, rendesen szúrt a jobb felem (most már enyhül). Erre azt álmodtam tályog van a belemben, amiatt fáj. Borzalmas volt erre ébredni, alig ettem valamit ma. Amúgy eléggé szorongó típus vagyok sajnos.


A hasszurka nálam amúgy normális jelenség, jobb oldali ovunál sokkal erősebb mindig. Jellemzően ilyenkor a mensim is sokkal nehezebb. :(



2022. júl. 9. 03:12
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Eléggé, nyilván hipochonder vagy.
2022. júl. 9. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
21%

Az hogy mit álmodtál az mindegy. Annak nincs jelentősége = hiszen álom.


A hasszúrást vizsgáltasd ki háziorvossal.


Szorongani meg nem érdemes mert most vagy fiatal, nagyon kevés az esélye annak hogy valami komoly bajod lenne. Életed erejének teljében vagy. Ennél jobb soha nem lesz.

2022. júl. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nőgyógyászati oka nincs, voltam magánban, hüvelyi UH-n semmi furcsát nem látott. Peteérésnél normális lehet a fájdalom. Erősen puffadok is mensi előtt sajnos, meg amúgy is laktózérzékeny vagyok, de mindenben is van tej szinte. :'( arra meg azért nincs pénzem, hogy minden étkezésre odafigyeljek ebből a szempontból, vagy hogy mindig legyen nálam laktóz tabletta mert sokszor nem viszem magammal. Úgyhogy a probléma oka igazából szerintem ez. Persze, amikor jobb a helyzet és nincs valami extra kiadàsom, akkor növényi alapú termékeket veszek és/vagy csak olyan termékeket, amikre rá van írva, hogy laktózmentes. De nem mindig futja rá. Annak lehetősége is fennáll, hogy IBS-em van. Mindkét családi ágon voltak ilyen betegek sajnos és a tünetek stimmelnek. Sok tünetmentes időszakot követ néhány rosszabb; amikor mindegy, mit eszem hasmenés-hasgörccsel jár. Ez pedig mégcsak nem is allergia, vagy autoimmun betegség, hanem inkább idegrendszeri probléma, ami bélgörcsöket okoz. Szerencsére jól lehet kezelni görcsöldóval, kis diétával, kímélő mozgásokkal. Na meg persze semmi tej, vagy csípős étel, pusztulat. :D Amíg tippem sem volt mi lehet ez, addig volt nagyon-nagyon rossz, főleg ha a WC-ről se tudtam kikelni. :(

Gyógyítani teljesen úgysem lehet, együtt kell vele élni, meg kell béltükrözés néha. Most már kérek lassan időpontot, a Covid első fele alatt nem mertem. Most már volt oltás, el is kaptam, nem félek tőle. :D


Amúgy kezelik a szorongásomat, jobb is, mint volt, csak hülyeségeket álmodok. :D És tényleg fiatal, 26 vagyok, emiatt is mentem pszichiáterhez mert már a barátaim küldtek el.

2022. júl. 10. 05:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!