Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez beteges dolog...

Szerintetek ez beteges dolog egy 10 évestől vagy csak a feszültséggel nem tudtam mit kezdeni?

Figyelt kérdés
6 és 10 éves korom közt volt egy zenetanárom, aki nagyon szigorú volt. Sokkal hosszabb órákat tartott, mint az elő volt írva. Elvileg aki tehetséges, annak is csak heti 2 db 60 perces órája lehet. Na ő volt olyan, hogy heti 5 órát tartott, és egy óra kb. 120 perc is volt. Nem engedte, hogy pihenjek a darabok között, pedig tudom, hogy manapság már előírják a zenetanároknak, hogy hagyják pihenni a gyerekeket órán, mert tönkremehetnek az izmaik. 10 éves koromra annyira kikészültem, amikor egyszer kitört egy ablak otthon, összevágtam a kezeimet a szilánkokkal, hogy többet ne kelljen órára mennem hozzá. Aztán a szüleim kerestek egy másik tanárt nekem. Felnőttkoromra pszichiátriai beteg lettem, arra lennék kíváncsi, hogy ez tekinthető-e egy korai előjelnek, vagy csak a helyzetre adott rossz reakcióm volt?

2017. okt. 7. 13:52
 1/2 A kérdező kommentje:
azt akartam írni, "hogy, amikor"
2017. okt. 7. 13:53
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ezt feltétlenül előjelnek kellett volna tekinteni, inkább egy hirtelen felindulásban, a tehetetlenség érzése ilyen módon fejeződött ki. Nekem is volt hasonló "önmagamat büntető" megnyilvánulásom, aminek semmi hatása nem volt egy krónikus probléma megoldására. Mások hibái miatt kár magunkat felelőssé tenni.
2017. okt. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!