Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemi herpesz, jó tanács?

Nemi herpesz, jó tanács?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy hete kezdődött a kálváriám, most van lelkierőm írni róla. Soha nem volt még csak hasonló gombás stb fertőzésem sdm, 22 éves vagyok. Pont egy hete, kedden éreztem hogy valami kényelmetlen ott lent, viszketett, majd megjelentek dudorok. Utánaolvastam, gondoltam a munkahelyemen elkaptam egy gombás fertőzést a wc ülőkéről, aztán észrevettem kisebb-nagyobb hólyagokat. Rendszeresen járok éves szűrésre, mindig minden rendben volt, augusztus környékén lett volna esedékes a következő. Nyilván azonnal hívtam a nőgyógyászomat, akitől holnapra kaptam időpontot. 4-5 napja mióta tudom mi ez, lizint szedek, rengeteg c vitamint, grapefruitmag cseppet, ezüstkolloidot iszom és kenem is, illetve aciclovir kenőccsel kenem. A páromnak hálistennek úgy tűnik semmi baja, mert mikor icipicit is éreztem már a tüneteket nem voltunk együtt. Egyébként 100%-ig monogám kapcsolatban élünk, most gyengülhetett le az immumrendszerem. Igazából tanácsot kérni jöttem, hogy mivel tartható kordában ez az egész? Milyen jó immunerősítőket alkalmaznátok? Mióta utánanéztem minden reggel és este sírással keltem/ébredtem, hálistennek a héten már egyre kevésbé rossz a kedvem, a nőgyógyászhoz is már szinte örömmel megyek majd, mert tudom hogy segít. Pénteken volt a legrosszabb egyébként, mert csípett, viszketett, szúrt, égett, bedagadtak a lágyéki nyirokcsomóim ami miatt alig tudtam lábraállni, de azóta ezek hálistennek elmúltak, illetve enyhültek. 27-én indulunk nyaralni, emiatt is szeretnék végre meggyógyulni. Köszönöm előre is a hasznos tanácsaitokat, mindannyiótoknak szép napot kívánok.❤️
2022. júl. 12. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az acyclovir kenőcsön kívül teljesen fölösleges ilyen állítólagos csodaszereket szedned.


Az orvos potosan el fogja mondani, hogy mit kell szedned - bár egyszeri esetnél tuti nem fog javasolni szájon át szedendő vírusellenes szert...


Ami fontos a jövőre nézve: ha már érzed a "bizsergést", vagy esetleg vmi kisugárzó fájdalmat, már akkor kezdd el kenni a helyet, ahol érzed. Mert akkor nem fognak előjönni a hólyagok, és enyhébben megúszod.

2022. júl. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Orvos és gyógyszer. Amit részben jól is tettél, az acikloviren kívül szerintem is felesleges a többi. Nagy pánikban ne legyél azért, most nagyon rossz, de az orvos majd megmondja pontosan mit és hogyan, és az pár nap alatt segíteni fog. Később pedig ha vissza is jön, valószínűleg gyengébben, illetve tényleg fontos, hogy azonnal kezeld, amint érzed a tüneteket.

Kitartást és fel a fejjel!

2022. júl. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!