Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek cisztával mit...

Petefészek cisztával mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

A történet a következő: egy hónapja kb hogy a munkahelyemről a sürgősségin kötöttem ki, erős hasi görcsökkel, mint kiderült 7 centis petefészekcisztám volt ami ráadásul be is vérzett.

Bent tartottak 3 napig hogy ha a helyzet úgy adja megműtenek. Végül nem műtöttek meg mert azt mondták amíg nem muszáj nem és elállt elvileg a vérzés így hazaengedtek azzal ha mégis nagyon begörcsölnék menjek vissza. 1 hetet otthon voltam , aztán másik hét hétfőn mentem vissza ultrahangra. Szépen lecsökkent a cisztám 3,5 centire azt mondták ezzel teendő nincs míg nem okoz panaszt.

Most 4 napja megint fájogat a hasamalja, de tegnap amúgy is mentem a nőgyógyászhoz mert rákszűrésre volt időpontom.

Előtte ultrahang, miszerint ugyanott van az a 3,5 centis ciszta és bevérzett megint. Annyit mondtak vagy felszívódik vagy nem, ha fokozódnak a fájdalmaim akkor sürgősségi. Olyan tanácstalan vagyok hogy mindig csak várjak stb hogy majd lesz valami... miért nem műtik már azt ki onnan?:( vagy lehet ezt kérni esetleg?

Félreértés ne essék, nem akarok én az orvos szavában kételkedni de több mint egy hónapja ez a procedúra megy és hátráltat a munkába mindenben, megkönnyebbülés lenne ha túl lennék rajta, így meg az a meglátásom hogy csak húzzák hallasszák de úgyis az lesz a vége.



2022. júl. 12. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Magyar egészségügy. Nincs orvos, nincsenek eszközök, kib a sz ott hosszú a várólista, mindent az utolsó pillanatban csinálnak meg, aztán vagy belenyomorulsz egy életre mert elkéstek, vagy nem.
2022. júl. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben keresnék egy magán dokit. Egy sürgősségi osztályon akar 8-10 órát is várni kell még akkor is, ha a mentők vittek be. Ha görcsölsz akkor még minden perc számít. Jobbulást!
2022. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
19%
Ha szóba jön a műtés és esetleg megkérdezik, hogy altassanak, vagy vállalod az érzéstelenítést, akkor az altatásd válaszd. Nekem a hátsómra nőtt egy tályog és az érzéstelenítést választottam, mert "úgyse fogok érezni semmit". Ahha (dokinak nem volt altatáshoz felszerelése, így kórházba kellett volna vele menni). Pilanoid sinus volt, de akkora, hogy csak a létezés is fájt. Az érzéstelítés beadása felért egy kínzással (tályog körül több ponton beszúrja a tűt úgy, hogy egyszer a bőr alatt fecskendezi az érzéstelenítőt, utána mélyebbre tolja a tűt és oda is fecskendez), és olyan mély volt a cucc, hogy nem ért el odáig a hatóanyag, szóval a seb teljes kitisztítása volt a ráadás.
2022. júl. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez a protokoll. 5cm alatt nem műtenek, mivel a tiéd kifakadt várhatóan a következő menstruációval ki is ürül. 3 havonta érdemes megnézetni, ha ez nem történik meg.
2022. júl. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
3. Szerinted petefészek cisztát hol operálnak érzéstelenítésben? Gondolom férfi vagy...
2022. júl. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem magán orvos anno hormonkezelést írt fel (egy 10db-os gyógyszert kellett bevennem), amely szépen kifakasztotta a cisztámat és vérzés mellett távozott is, nem volt kellemes, de legalább nem kellett műteni.
2022. júl. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszotokat!

Magánrendelésre mentem el, kaptam fogamzásgátlot majd 3 hét múlva kontroll.. kicsit bővebb a sztori de nem akarlak untatni titeket, csak ha esetleg érdekel

2022. júl. 14. 22:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Remélem tudod, hogy a fogamzásgátló nem kezelés.

Leírhatnád a sztorit.

2022. júl. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A doktornőm kimatekozta a dolgokat hogy a ciklusomhoz számítva mikor jön mindig ez a gond és az erős peteéréseimből fakadnak ezek a gondok, így blokkolni kell a petefészkem működését amit fogamzásgátlóval tudunk elkezdeni, de nem biztos hogy ez segíteni fog, tehát ez is egy módszer hogy megkell próbálni.
2022. júl. 17. 12:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!