Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülés utánni menstruációról...

Szülés utánni menstruációról szeretném a veleményeteket kérni?

Figyelt kérdés

8 hónapja szültem és tegnap délelőtt jött meg elsőnek de csak pár csepp, éjszaka se volt már semmi és ma se .

Érdekelne hogy ez ilyenkor normális mert mindenhol azt olvasom hogy az első mensi sok szokott lenni

Az első szülésem után sok volt és 5 napig tartott.

Ha valakinek esetleg így volt az megosztaná velem ?


2022. júl. 15. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha csak pár csepp, akkor az még nem menstruáció, hanem hormoningadozás, nekem is volt 3-4 hónappal szülések után 1-1 napos pecsételgetés, és 8-10 hónappal szülés után jött meg az igazi menzeszem.

Való igaz, a nagyok születése utáni első néhány menstruációm erős volt, de a legkisebb gyerekem most másfél éves és amióta ő megvan, elég enyhe a vérzésem (pecsételésnél azért nagyobb mennyiség). De lehet csak azért, mert már 33 vagyok és közeleg a változókor...

2022. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még azóta is tart ez a pecsételés, már 5.napja
2022. júl. 18. 14:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs, azt hittem, csak egy napig tartott, azt írtad, előző nap jött, este és másnap semmi. Akkor fél nap szünet, utána pár csepp vér, és megint fél nap szünet?

Amúgy olvastam valahol, hogy néhány nőnek van a szülés után "figyelmeztető" menstruációja, amit nem előz meg peteérés, emiatt is gyenge a vérzés. Utána viszont 2-3 héttel bekövetkezik a szülés utáni első tüszőrepedés, és ha nincs megtermékenyülés, jön a rendes vérzés. Én ilyet nem tapasztaltam, de ettől függetlenül másnak lehet ilyen.

2022. júl. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!