Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kérlek írjátok le véleményetek...

Kérlek írjátok le véleményeteket, tapasztalaitokat segítség képp. Lehetek terhes?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok

1 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló tabletta szedését 4 év utan, Velgyn-t szedtem. Május 24-én jött meg utoljára, 28 napos a ciklusom.

14 napja késik a menstruációm.

Tünetekként kisebb alhasi görcsöket, derék fájdalmat és melleim enyhe érzékenységét tapasztalhatom, de nem egész nap, van mikor csak ugy beszúr a mellem, aztán egy negyed óra elteltével elmúllik. Ma reggel első vizeletből Corax fajtájú tesztet végeztem, aminek eredménye negatív lett. Meg voltam eddig bizonyosodva róla, hogy biztosan pozitív eredményt fogok kapni, már csak abból kiindulva is, hogy kb 2 hete 2-3 óránként ennem kell, mert annyira fáj a hasam az éhségérzettől. Orvoshoz holnapra van idő pontom. Kinek mi a véleménye lehetek terhes?



#teherbeesés #14 napja késik a menstruáciom
2020. júl. 5. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy terhes. Ennyi késésnél akármilyen teszt, akármilyen napszakban pozitív lenne.


A tünetek akármitől lehetnek:


- éhségérzet gyakran: Inzulinrezisztencia

- mellérzékenység: magas prolaktin szint

- alhasi görcsök: ciszták


Ez így együtt pedig a PCOS, az elmaradó mensivel együtt.


De ne legyen igazam... (nálam pont ugyanez volt, ugyanígy, ezzel az eredménnyel).

2020. júl. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ennyi idő után negatív a teszted, akkor nincs baba.


Sajnos a gyógyszer után idő mire visszaáll a rendszer :)

Van akinek egyből, van akinek megse jön a mensije, mert terhes marad elsőre. Van akinek fél év is kell, hogy rendszeres mensi beálljon és legyen szépen ovu. Én a helyedben ovu tesztet használnék egy pár ciklusban, hogy lássam mikor van. Mert lehet nem is volt, vagy épp most van ovud, ezek a tünetek arra is utalhatnak. Éhség érzet meg iszonyat ritka mint terhesség eleji tünet. Az inkább a 20. hét után jön elő. Addig örülnek a kismamák, ha egyáltalán van bármi amit megtudnak enni. :D


Szóval szerintem inkább még a hormonokkal van gond. A teszt most bármikor és bármelyik mutatna két erős csíkot, ha lenne ott baba.



Persze még lehet reménykedni, hogy a nem várt napján vagy körül volt ovu és még nem is késik két hete... akkor lehet, hogy érzel tüneteket, de akkor meg legalább halvány pozi lenne a teszted. Mivel terhességi tünetet a hcg okoz. Tehát, ha hcg nincs (negatív a teszt) Akkor nem terhességi tünetekről van szó.


Kitartás, orvoshoz menni nem hülyeség, legalább segít elmondani mi a helyzet, fogamzás gátló után ez a helyzet egyáltalán nem meglepő. Sajnos a hormonok csúnya dolgokat tudnak művelni egy babára vágyó nőnél.. kb egész ciklusban változnak és mindenfélét érzünk, itt szúr, ott fáj, itt feszít, ideges az ember, zabálna az ember, rosszul van, mindig van valami.


Ovu teszt használatával kevesebb a bizonytalanság, mert pozi ovu teszt után 16 nappal már tutit mutat a teszt, ha negatív akkor nincs baba, ha pozitív akkor van. Szóval bármi is lesz, próbáld meg :)


Minden jót! (bocsi, hogy hosszú lettem)

2020. júl. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy terhes. A fogamzásgátló abbahagyására nem mindenki reagál egyformán. Lehet 1/2 év, mire visszaáll a ciklus PMS tüneteid vannak.
2020. júl. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki véleményét, remélem azért baj nincs :)
2020. júl. 6. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!