Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az első menstruáció után...

Az első menstruáció után normális ha 4 hónapig nem jön meg?

Figyelt kérdés
Márciusban jött meg az első, félek, hogy valami bajom van, mert azóta nem volt mensim.

2022. júl. 16. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Elvileg normális. 1 év alatt kell beállnia.
2022. júl. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen normális, az is, ha 1 év múlva jön meg legközelebb, vagy csak pár havonta lesz, évekig tarthat, amíg rendszereződik.
2022. júl. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
20%
Ne pontozzátok le az 1 est amikor igaza van!
2022. júl. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Igen, nekem azt mondta anno a nőgyógyász, hogy ha fél évig sem jön meg újra, akkor menjek vissza. (Az sem feltétlenül baj, csak akkor majd már jobban ránéz.
2022. júl. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3%
Azért azt ne mondja mar senki, hogy normális, ha évek alatt se áll be.
2022. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Évekbe telik mire beáll. Nem néhány hónapba. 13 évesen jött meg. Talán 19 lehettem mire rendszeres lett. Akkor viszont olyan szinten beállt (fogamzásgátló tabletta nélkül) hogy minden 4. hétfőn rosszul voltam mert 28 napos koppra pontos lett a ciklusom... :D
2022. júl. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%
Normális esetben nem telik évekbe...
2022. júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
4-es Hogy kerültél nőgyógyászhoz? Én 10 évesen menstruáltam először, anyám nem volt olyan hülye, hogy ilyesmi miatt elrángasson feleslegesen.
2022. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Öhmm.. A negyedik vagyok.


Úgy kerültem (gyerek)nőgyógyászhoz, hogy miután kétszer megjött, négy hónapig nem. Anyukám nem tapasztalt ilyet, nem tudta ő sem, hogy ez normális-e (és nyilván én sem), így foglalt egy időpontot a gyereknőgyógyászhoz és elmentünk. Ő kikérdezett, hogy mi a panaszom, talán kívülről meg is vizsgált, és elmondta nekünk, hogy nincs miért aggódni, de ha 6 hónapig sem jön meg, menjek vissza, és jobban megvizsgálja, minden rendben van-e.

Pontosan nem értem mi a problémád, szerintem teljesen rendben van, hogy egy ilyen esetben, ha valaki bizonytalan, elviszi a gyerekét az orvoshoz. Az, hogy 10 évesen kezd valaki menstruálni, teljesen normális, nyilvánvalóan nem kell hozzá orvos, de megjegyzem, ha valaki aggódna, szerintem akkor is rendben van felkeresni egy szakembert. (Mondjuk ekkor valószínűleg már a telefonban elmondanák, hogy ezzel nem kell bemenni.) Attól pedig, hogy 13 évesen jártam nőgyógyásznál semmi bajom nem lett, a világ legtermészetesebb dolga azóta is. Sőt, talán pont emiatt nem érzem egyáltalán nagy dolognak, míg édesanyám számára például a mai napig kellemetlenséget jelent.


A szabályosságról annyit, hogy nyilván ilyen rendű kimaradás beállt ciklusnál már nem fér bele, de az később sem feltétlenül probléma, ha nem napra pontos. Nekem soha nem volt az, az elmúlt évben például a 26 és 34 nap közé estek a ciklusaim, és minden rendben van velem, minden hónapban volt ovulációm. Gondolom van akinek így működik a szervezete.

2022. júl. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne terjessz már hülyeséget! Teljesen normális, megnyugodhatsz. Nekem pl az első után fél évig nem jött meg újra ( régi szép idők 🥲)

Nem kell annak egy év alatt beállnia. Szakorvosok szerint egyes esetekben van, hogy csak 18 éves korod körül áll be rendesen.

2022. júl. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!