Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menopausa tapasztalatok?

Menopausa tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mi a velemenyetek a hormonpotlasrol? Edesanyam kapja / USA-ban el, ott elegge elterjedt/. Itthon nagyon ellene van a nogyogyszok tobbsege. Azt mondjak el kell fogadni.

#menopausa #Hormonpotlas
2022. júl. 17. 10:12
A kérdező szavazást indított:
Hormonpotlas felesleges
Hormonpotlas hasznos
15 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt a hormonpótlás csak annyit segít, hogy addig kevesebb tünet van, amíg szedi valaki, ha meg abbahagyja, akkor ugyanott van, mintha semmit sem szedett volna, mert ahogy megszünik a hormonbevitel, ugyanúgy elköjönnek a kellemetlen tünetek.

Másrészt meg a hormonpótlástól erösen megnövekszik a mell- és méhnyakrák valószínüsége, ezért sem igazán van értelme.

2022. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nőgyógyász válogatja. Akinél múltkor voltam az egy 30-as hölgy volt és ő kifelyezetten mellette volt. Vannak már modernebb gyógyszerek, bár ez valóban nem változtat azon hogy mesterséges a hormon.

Vagy mesterséges hormon aminek van mellekhatása lehet ritkán mellrák (ez úgy látom vitatott) és trombózis. Ezért is kell rendszeresen járni mammografiára, 40 éves kortól otthon van ingyenes szűrés, nem tudom Amerikában hogy van. Más mellékhatások is lehetnek mint minden gyógyszernel.

A másik lehetőség hogy nem szeded és megnő a szívbetegség kockázata mivel csökken az érfal rugalmassága. Idő előtt csontritkulásod lesz, hangulatzavar, memoriazavar, elhízás (ez nyilván csökkenthető az életmóddal de nehebb mint fiatalon) még ilyen aproságok. Mivel az öszetrogénnek ha mesterséges is védő szerepe van.

Egyik se jó, ezért írtam hogy nehéz döntés. Akinek kiderult vervetelből hogy hajlamos a mellrákra és a trombózisra az pedig nem szedheti. Nem tudom Amerikában nézik-e pl a trombózisra való hajlamot. A mellrakra való hajlamot itthon is magán van ha csakúgy csináltatod de szerintem megéri kifizetni akinek már volt a családban ilyen.

2022. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%
Az USA-ban azért lehet elterjedtebb, mert a magyar nőgyógyászok egy (jelentős) része sokszor (szakmaiatlanul) alulbecsüli az előnyeit és túl a veszélyeit. Nőgyógyász-endokrinológust keress, tőle tudsz szakmai tanácsot kapni, vagy kifejezetten menopauzális medicinában jártas nőgyógyásztól, egy "mezei" nőgyógyásztól az e témában való valóban szakmai állásfoglalás lehetősége Magyarországon esetleges.
2022. júl. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!