Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most miért kell fizetnem...

Most miért kell fizetnem megint az orvosnak?

Figyelt kérdés

Bocsi, csak felcsesztem magamat, igazán nem is konkrét kérdés, csak nem értem.


Elmentem rákszűrésre az lett az eredménye, hogy HPV gyanús, csináltassak HPV tipizálást.


Akkor most minek nekem fizetni megint egy konzultációs díjat? Úgyis vissza fogok menni amikor megjön az eredménye, meg a rákszűréssel együtt volt konzultáció. Megértem, hogy van a tipizálásnak összege. Azt is megértem, hogy kenetleszedésnek van összege. Persze, kifizetem. De minek "konzultáció" még extrába 20 ezerért egy 5 perces dologért?


2022. júl. 18. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Mert az orvos idejét meg kell fizetni, ez ilyen. A magánrendeléseken ott hagyod a vagyonod. Ha nem fér bele, legközelebb menj államira. Ja, hogy nincs TB-d? Olcsóbb fizetni magad után, mint a magánorvost.
2022. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Megcsinálják TB-re is.... Te választottad, hogy magánorvoshoz fordulsz.
2022. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem volt időm várni TBre. Ezért nem mentem. Három hónap a várakozási idő ahol én lakom.


De itt az a bajom, hogy 15 a tipizálás, utána még a kenetlevétel és ERRE jön rá a konzultáció. Miután már volt egy konzultációm és lesz megint egy miután megkapom megint a leletem.

2022. júl. 18. 10:04
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem a kenetlevétel árában benne kellene legyen az orvosnak az ideje, ami ebben az esetben 5 perc lesz mivel már mind a ketten tudjuk mit kell csinálni (levenni egy kenetet).
2022. júl. 18. 10:05
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Kedves Kérdező!Megértem a dühödet.Én is múltkor úgy jártam hogy kellett Chlamydia szűrés mert lombikos vagyok és anélkül nem fogadnak és megpróbáltam megánúton elintézni mert az gyorsabb és kényelmesebb.Szóval kértem egy időpontot és megkérdeztem az árát és egy roppant barátságos összeget mondtak de nekem túl szép volt hogy igaz legyen és megkérdeztem mikor arra jártam hogy biztos csak ennyi?Majd közölte az asszisztens plusz a konzi díj:D Na akkor dobtam egy hátast úgy rendesen és azonnal lemondtam az időpontom és bementem a női klinikára ahol ingyen és bérmentve meg lett az eredmény.Minden alkalommal ki kell fizetni a konzi díjat mert szakorvos végzi a mintavételt vagy bármit csinál nem fogad az alapdíj nélkül,ez van.Nekem is 5 perc lett volna az egész.Én az ambulanciára mentem a hozzám közeli női klinikán és ott nem volt ilyen hogy 3 hónapot kell várni.Nálatok nincs a közelben ambulancia,mármint nőgyógyászati ambulancia?Lehet morogva de megcsinálják hidd el,főleg ha megmutatod a leleted hogy nem szeszélyből kell.Nagyon drága a magánorvos.
2022. júl. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

3: sima SZTK-ban időpontot kell kérni?


Nálunk (Budafok) nincs is időpont a nőgyógyászatnál. Oda kell menni, és időnként jó sokat várni. De azonnal fogadnak. Hiszen lehet sürgős eset, nem ritkán...

2022. júl. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5-ös. Nem tudtam, hogy van ilyen! Mondjuk a HPV is nemi betegségnek számít szóval lehet megcsinálják az ambulancián. Köszönöm az ötletet, szétnézek, hogy mit tudnék csinálni. Köszönöm!
2022. júl. 18. 10:37
 8/11 A kérdező kommentje:
6-os, nálunk úgy volt, hogy a házi doki beutalt nőgyógyászhoz és valami online felületen tudtam volna foglalni időpontot de 3 hónap múlva lett volna csak...
2022. júl. 18. 10:38
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8:. ez fura.... Nőgyógyászhoz eleve nem szükséges beutaló - én még sehol nem hallottam ilyesmiről.
2022. júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Beutalót kérhetsz akárhová, nem kötelező, de attól még adhatnak,azzal egyszerűbb sokszor bejutni. Nálunk kell minden szakrendelésre időpont, de van 1-2 héten belül általában.
2022. júl. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!