Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 2016 Október óta nincs tb-m...

Hambok kérdése:

2016 Október óta nincs tb-m (2. szakmánál ott hagytam a sulit) Maszeknál dolgoztam és jelenleg is ott dolgozom. Munkaügynél nem voltam sose, orvosnál se. Most ha szeretném fizetni a TB-m, vissza menőleg ki kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Hova menjek pontosan ezt elrendezni? Munka ügy?

2017. nov. 7. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
OEP
2017. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
NAV-hoz kell menned, és kifizettetik az elmaradást, olyan 7000 forint/hó (hétezer-párszáz forint) összegre készülj fel. Mivel kötelezően fizetendő járulék, nem számít hogy soha nem voltál beteg és orvoshoz se mentél. Ha mész, téged is a mások által fizetett pénzből látnak el többet között, így neked is fizetned kell mások ellátását.
2017. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Bebattyogsz a NAV-hoz, kitöltöd az ott kapott nyomtatványt, és onnantól fizetheted banki átutalással vagy csekken is. A visszamenőleges összeget is kiszámítja neked az ügyintéző, ezt minél előbb be kell fizetned.
2017. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Bizony, es mielobb rendezd el, mert ha te szolsz akkor legalabb a birsagot meguszod.
2017. nov. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem számol ott senki semmit. Amikor én intéztem, azt a választ kaptam, hogy ÉN számoljam ki, hogy mikortól is kéne magam után fizetni, ő nem tudja megnézni mennyivel tartozom. Visszaküldtem nekik a papírt, kaptam válaszként egy adag csekket, aztán elkezdtem fizetgetni egyesével.
2017. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
engem megbüntettek 100.000forintra plusz ki kellett fizetnem az elmaradást sárga csekken
2017. nov. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Nekem se voltak hajlandoak kiszámolni visszamenöleg...
2017. nov. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem szépen levezette az ügyintéző hölgy az egészet. 2 évről volt szó, közben 3x változott a fizetendő összeg, szépen lebontotta, h melyik hónap mennyi, összeadta, mindenben segített. :)
2017. nov. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
NAV-től kérhetsz részletfizetési kedvezményt is a visszamenőleges díjra, egyébként egy összegben kellene befizetned.
2017. nov. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem számolják ki, csak ha jófejek, megkapod, ponntosan melyik hónapokat kell visszamenőleg befizetned PLUSZ a kamatot.
2017. nov. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!