Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kelyhet és moshatót használók,...

Kelyhet és moshatót használók, milyen esetekben használtok mégis tampont, vagy betétet?

Figyelt kérdés
Melyek azok az esetek, amikor - annak ellenére, hogy átálltatok általánosan a kehelyre, vagy a mosható betétre, bugyira - mégis visszatértek az egyszer használatos, tamponra, betétre, és milyen okokból álltok vissza a régi eszközökre?

2022. júl. 18. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:
9%

Én csak tampont használok,szerintem a mosható betét undoritó a simával együtt! Benne ülsz egész nap a vérbe,nekem ez nem adja🙅🏼‍♀️

A kehelyt pedig egy olyan wcbe ahol mások is vannak (pl egy bevásárlóközpont) ott hogy öblíted ki?

2022. júl. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kelyhet és mosható tisztaságit használok, tehát mosható egészségügyit nem.

Így akkor térek vissza rendes betétre, ha

- olyan helyre utazok, ahol nem lehet/nem vagyok benne biztos, hogy meg lehet oldani kényelmesen, privát fürdőben oldani a cserét

- amikor elutazom, éjszakára, hogy ne kelljen a betétek mosásával és szárításával foglalkozni (éjszakára sosem kelyhet használok)

- ha olyan programom van, hogy több, mint 12 óráig nincs hozzáférésem olyan mosdóhoz, ahol csap is van bent

- ha lusta voltam elvégezni a fertőtlenítést pár nappal azelőtt, hogy megjött és akkor épp nincs időm megcsinálni


Illetve a kehely alatt a biztonság kedvéért, valamint a későbbi napokon, amikor már kevés vérzés van, kényelemből eldobható tisztaságira cserélem néha a moshatót.


#1:

Alapvetően sehogy. A kehely 12 óráig bent maradhat, ez pedig jól összeegyeztethető egy átlagos életmóddal. Én pl. reggel 7 körül készülődök, este 7-re bőven otthon szoktam lenni. Viszont, ha valakinek szüksége van rá, létezik direkt erre a célra gyártott törlőkendő is, amivel elég csak áttörölni a kelyhet, aztán pedig vissza lehet tenni ugyanúgy, mintha elöblítette volna az ember.

2022. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!