Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kóros citológiából gyógyult...

Kóros citológiából gyógyult meg már valaki műtét nélkül?

Figyelt kérdés

Áprilisban pozitív lett a rákszűrésem eredménye: ASCUS, nem neoplasztikus elváltozások, metaplasia, HPV negatív.



Azt mondták, ha a következő ilyen vagy ennél rosszabb lesz, meg kell műteni LOOP konizációval, amit egyáltalán nem szeretnék.



A három hónapos várakozási időben hüvekykúpokat kellett használnom.



Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy aki kapott már ilyen leletet, mi lett vele? Meggyógyult vagy minden esetben megműtötték?


Van még remény műtét nélkül meggyógyulni?


Előre is nagyon szépen köszönöm.


2022. júl. 19. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem műtét lett a vége.
2022. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen. Gondoltam, de szeretnék reménykedni a csodában.
2022. júl. 19. 10:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Remény mindig van, de a műtét sem a világ vége. Reggel bemész, délután hazamész. Nem egy nagy műtét. Nekem megnyugvás volt, hogy nem húzták az időt és megoldották mielőtt nagyobb baj lesz belőle.
2022. júl. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem az, mert nem vagyok altatható és erősen vérzékeny vagyok. A munkahelyemen kilátásba helyezték, hogy hat hét táppénz esetén keresnek mást a helyemre. Mellesleg édesanyám egy konizaciós műtét óta nem tudja tartani a vizeletét.

Kértem orvosi másodvéleményt, ahol azt mondták, hogy negatív HPV-vep még lehet reménykedni

2022. júl. 19. 11:04
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem beszélve róla, hogy visszafordíthatatlan, csonkítás okoz.

Amúgy magánban műttetném, Isten ments, hogy a megyei kórházban.

2022. júl. 19. 11:07
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt is mondták, hogy HPV nélkül nincs méhnyakrák, feleslegesen nem szeretném, ha műtögetnének.
2022. júl. 19. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!