Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyógykaparás után strand?...

Gyógykaparás után strand? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap erős vérzés miatt volt egy gyógykaparásom. 3 hét múlva megyünk a Balatonra nyaralni, akkor már lehet fürdeni? Azt tudom hogy 2 hétig nem lehet ülő fürdő , de a harmadik héten már lehet.?

2022. júl. 21. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nekem missed ab műtét után 6 hetet mondtak hogy ne kádfürdőzzek és strandolást sem ajánlották.Ez nem gyógykaparás volt nálam de mégis érinti ugyanazokat a szerveket mint a te esetedben.
2022. júl. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet. A saját nyilván tiszta kádadban már fürödhetsz 3 hét múlva.
2022. júl. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Ha 2 hetet mondtak, akkor értelemszerűen 2 hétig nem lehet, utána meg igen.
2022. júl. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazából semmit nem mondtak ezt is netrol szedtem hogy 2 hétig nem lehrt. A nyaralás 3 hét múlva lesz. Esetleg.. Tamponnal? Lehet hülyeség de nem tudom
2022. júl. 21. 15:55
 5/12 anonim ***** válasza:
Minek tennél be tampont?Hogy ne menjen be semmi?Lehet kapni fürdéshez valót de nem lesz kellemes mert akkor jó meg van a menzeszed és lehet fájna ha menzesz nélkül feltennéd.Nekem mondjuk eleve utált dolog a tampon.
2022. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

A sima tampon beszivja a vizet és a hüvely természetes nedvességét, az semmiképp sem jó.

Van uszotampon ami lezárja a hüvelyt, vagy kelyhet is vehetsz, az egyszeri beruházás és később is jó. Facebookon van intimkehely csoport, ahol tudnak segíteni, melyik méret és fajta jó.

Viszont azt nem tudom, hogy kaparás után mennyi idő múlva javasolt bármilyen belső eszközt alkalmazni, általában 6 hetet mondanak mindenre.

2022. júl. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Mondom én hogy 6 hét.Megmondták nekem is,ennyi.Nem is fürödtem és szexelni sem mertem nehogy valami fertőzést összeszedjek és még így is lett húgyuti fertőzésem:D
2022. júl. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Ugyan már. 6 hét szülés után van, bár legújabb ajánlások szerint már ott is az érvényes, hogy ha elmúlik a vérzés és a gyermekágyas készen áll rá, a szex sem tiltott.

Terhességmegszakítás után is indokolatlan a 6 hét, mivel nem 10 cm-re tágul a méhszáj, hanem mondjuk nagyon maximum 1,5 cm-re, ami pár nap alatt simán záródik. Egy méhkaparásnál meg mondjuk 6-8 mm-nél nem tágítják tovább.

Nyugodtan el lehet olvasni mondjuk a bécsi abprtuszklinika honlapján MAGYARUL is, hogy mit javasolnak:

"Közösülés, tamponhasználat, úszás

Az abortuszt követő két napban a fertőzésveszély miatt kerülje a közösülést, a tampon használatát és az ülőfürdőt. Az, hogy a fenti tevékenységek bármelyike a második nap eltelte után is növelné a fertőzés kockázatát, nem bizonyított.


Természetesen bármikor zuhanyozhat!"


[link]


Itthon jellemzően 2 hetet szoktak javasolni kisműtét után, addigra már bőven záródik a méhszáj és regenerálódik a nyálkahártya. Teljesen felesleges ennél tovább szopatnia magát bárkinek is.

2022. júl. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most én is több oldalt olvastam és két három hetet írtak, meg úszótamont abban az esetben ha nincs menstruáció csak simán a fertőzés elkerülése, és a klór miatt
2022. júl. 21. 16:59
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

Egy Balatonba egy nyílt sebbel ezer százalék, hogy nem mennék legalább 5-6 héten keresztül.


De ha össze akarsz szedni egy fertőzést, a te dolgod.

2022. júl. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!