Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetek-e terhes?

Lehetek-e terhes?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A menstruációm gyakori, 2 hetente megjön(néha rendesen). Erre nőgyógyász fogamzásgátlót írt fel. Másnap mentem volna kiváltani, és kérettem is esemény utáni tablettát mert a védekezésünk balszerencsés volt(kiváltottam az e.u-t és a fog.g-t). Az nap kellett volna megjönnie, mikor az együttlét történt, de már akkor akkor nem jött. Bevettem az esemény utánit, majd este az első szem fog.gátlót. Ennek 1 hete, és azóta sem jött meg. Kezdjek félni és csináltassak tesztet, vagy a menstruációm még megjöhet, csak lehet most normális időben fog?(volt már rá példa). Az érdekelne, hogy lehetek-e terhes az naptól, mikor meg kellett volna jönnie, mert akkor történt a sikertelen védekezés. Köszönöm!

2022. júl. 21. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Te sem vagy a legélesebb kés a fiókban! Nem mondta el az orvos, hogy mit hogy kell szedni?

Az esemény utáni hatalmas hormon adag, ami eleve hónapokra szétcseszheti a hormonrendszered. Erre nem kezd el értelmes ember aznap fogamzásgátlót szedni, amit a menstruáció első napjától kell, hanem akkor, ha majd megjön.

Amúgy meg igen, lehetsz terhes, ha épp akkor volt peteérésed, ez aktus után két héttel tesztelhető!

2022. júl. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

"A menstruációm gyakori, 2 hetente megjön(néha rendesen)."


Azt ugye tudod, hogy ez kicsit sem normális? A foggátlóval csak elnyomod, nem fog megszűnni a probléma forrása. Ki kell vizsgáltatni. Az esemény utáni meg pluszban kb fél évre felborítja a hormonháztartásodat, mellesleg ilyen abnormálisan rövid ciklussal valószínűleg peteérésed sincs, tehát terhes sem lehetsz.

2022. júl. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

emberek :) ezeket mind nőgyógyász mondta, nem magamtól szültem ki..

fog.gátlót is kivizsgálás után írt ki, mondta hogy amint megveszem szedhetem is. egyébkén minden rendben van, van peteérésem.

2022. júl. 22. 00:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keress fel másik nőgyógyászt! Fogamzásgátló alatt nincs menstruáció, csak megvonásos vérzés. A kettő nem ugyanaz. A bogyó csak elnyomja a problémádat, nem szünteti meg. Normális kivizsgálás kell, ha 2 hetente menstruálsz, az nem normális.
2022. júl. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ditinellt szedek, aminél akkor jön meg, ha a 25,26,27,28. fehér tablettákat szedem. azt mondta pont akkor lesz meg, és ennek a hormontartalma is igen alacsony, így fogja beállítani
2022. júl. 22. 00:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem. Így fogja elnyomni a ciklusodat és beállítani egy műciklust, ami alatt megvonásos vérzés lesz, nem menstruáció. Ha abbahagyod a gyógyszert, ugyanúgy visszáll eredetire. Ez szimpla logika. Ez a "fogamzásgátlóval rendbetesszük a ciklust" egy ősrégi tévhit. Keress fel egy normális nőgyógyászt.
2022. júl. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
végre egy értelmes válasz. rendben köszönöm :)
2022. júl. 22. 01:07
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
A 2,4,6 én voltam... Az összes válasz értelmes és ugyanarról szól, max te nem értetted eddig.
2022. júl. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!