Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet ez és hogy lehetne...

Mitől lehet ez és hogy lehetne megszüntetni? Menstruació alkalmával nem csak az alhasam fáj hanem az egész emésztőrendszerem görcsöl és fáj. A gyomrom a beleim és puffad is rettenetesen.

Figyelt kérdés
Voltam már több orvosnál is. Mind azt mondta nem lát szervi okot. A fájdalomcsillapító+görcsoldó kombón kívül semmit nem tudtak javasolni ami csak enyhíti a problémát de nem oldja meg. Fogamzásgátlót is írtak fel mert anélkül 10 napig tartana ez a rémálom és a munkám sem tudnám ellátni. Ha valaki hasonló cipőben jár és talált megoldást örülnék ha segítene. Az antibébit sem tudom meddig szedhetem még mert lassan 45 leszek. Anélkül végem van. :(

2022. júl. 22. 11:54
1 2
 1/14 anonim válasza:
21%

Miota tart?

Az is lehet hogy endometriozis. Sokszor nagyon nehez diagnosztizalni.

2022. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kb 15 éve. Előtte nem volt semmi bajom tablettát szedtem de egy hülye nőgyógyász azt mondta szünetet kell tartani. Tartottam kb 2 év szünetet. Akkor alakult ki és a tabletta szedes bár javított az allapoton nem rendezte a korabbi tünetmentessé.

Sajnos az endot csak műtéttel meg durva hormonterapiával lehet kezelni. Gondoltam rá csak ennyi idősen már nem akartam belevágni mivel rendszerint kiújul. :(

2022. júl. 22. 12:17
 3/14 anonim válasza:
10%

Hat sajnalom :( tobbet sajnos nem tudok mondani

Viszont lehet hogy lenne egy kis "nyugtod" egy par evre utana.Ha endometriozisrol van szo

2022. júl. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajnos egy műtétnek vannak szövődmenyei nem kockázatmentes. Belössuenövések stb. A hormonnak meg egyrészt sokkal magasabb kockázata van trombózisra mint a tablettáknak másrészt mentálisan eléggé szétcsapja az embert.Depresszió szorongás, panikrohamok....ez nekem amúgy is van nem akarom fogozni. Eléggé csöbörből vödörbe allapot lenne.
2022. júl. 22. 12:25
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez annak éri meg aki babát akar vagy még fiatal. Menopajza előtt ennyivel már nem akarom ennek kitenni magam. Inkább az lenne segitség ha olyan dolgokat tudna írni valaki ami neki segített ilyen esetben otthoni használat mellett.
2022. júl. 22. 12:27
 6/14 anonim ***** válasza:
19%

Akkor ne vágj bele.


Ilyen fokú értetlenségre nehéz mást mondani, és nyugi, ha endos vagy, akkor 70 évesen is kva szr lesz, főleg, ha szétterjedt pl a beledre.

2022. júl. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ez a válasz sokat segített. Remélem szebb napod lett tőle.

Eléggé körbejártam az endo témát és egy elég komoly műtétem is volt ahol többek között endot is kerestek. De nem találtak! Az abból való felépülés azóta sem sikerült teljesen pedig már 5 éve volt. A műtét total kikészített fizikailag és mentálisan is. Újabb műtétbe belevágni sokkal súlyosabb következményekkel járna rám nézve mint némi hasfájas.

15 éve stagnál az állapotom. menopauza után pedig megszűnik az endo. De nyugodtan okoskodjál tovább a fotelból ha ez az egyetlen örömöd az életben.

Tovabbra is örülnék ha valakinek lenne valami bevált alternatív gyógymódja ami javítana ezen az allapoton.

2022. júl. 23. 09:58
 8/14 anonim ***** válasza:
39%
Sok nő ódzkodik tőle, de menstruációs időszak alatt az orgazmus sokat tud enyhíteni a görcsökön, nyilván kell hozzá inger és igény, de azon a részén tud segíteni, illetve érdemes lehet megpróbálni, ha eddig még nem történt meg persze, egy diétás étrendet arra az időszakra. Pl a paradicsom, bab, borsó, rizs sokszor alapból puffasztanak. Vannak különféle gyógynövényes teák, amik szintén ideális görcsoldók lehetnek, ebből is érdemesebb többet megpróbálni. Ha ezeken a lépéseken már túl vagy, akkor elnézést. Remélem mielőbb sikerül belőle meggyógyulnod!
2022. aug. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem az utolsó ami az eszembe jutna ilyenkor az az orgazmus. 😆 A rizs a legkevésbé puffasztó étel ami létezik. Köszi a tanácsot de konkrét dolgok kellenének a valamilyen gyógytea az nem segít.
2022. aug. 14. 09:36
 10/14 anonim ***** válasza:

Az orgazmus természetes és mindig elérhető. Viccet félretéve: [link]


Itt van egy jó gyűjtemény. Érdemes lehet kipróbálni őket. Nekem a rizs is tud sajnos puffasztó lenni. :)

2022. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!