Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Has puffadás, jobb lapockába...

Has puffadás, jobb lapockába sugárzó fájdalom mi lehet?

Figyelt kérdés

Anyukám már lassan 3 hónapja szenved ezektől a tünetektől és nagyon aggódom miatta.

Volt már ultrahang, natív mr vizsgálat, Hida vizsgálat, gyomortükrözés.

Amit megállapítottak eddig, az az ultrahangon, hogy 3mm vastagságú az epehólyagfal, amire azt mondta a doktornő, hogy éppen a felső határ a normálisnak. Akkor a Hida-n hogy fél óra késleltetve telítődik az epehólyag. Valamint a tükrözés során, hogy gyomorhurutja van anyukámnak.

Na mármost, én rettegek, hogy komolyabb baja lehet, de eddig minden orvos akivel beszéltünk azt mondta, hogy aggodalomra semmi ok. Én viszont pet-ct-t nézetnék, valamint kontrasztanyagos Mr-it, azonban anyum erről hallani sem akar, holott néha nagyon fáj a háta. És mintha homokba dugná a fejét, mintha direkt nem akarna valami rosszar megtudni. Szóba jött az epehólyag eltávolítás is, de az a baj, hogy konkrétumot nem tudunk. A gyomorhurut nem okoz önmagában ilyen tüneteket!

Nagyon félek, van okom aggodalomra? :(


23F



2022. júl. 25. 01:24
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Van valamilyen tartós stressz édesanyád életében? Annak szokott lenni olyan testi szövődménye, amely akár halálos is lehet, tényleg!!!


Az én édesanyám 3 éve hunyt el - szinte sosem ment orvoshoz kivizsgáltatni rendesen magát időben. 65 évet élt mindössze.


Ami még nagyobb baj volt: betegállományba szinte sosem ment, munkahelyet nem hiszem, hogy hajlandó lett volna váltani.


Ui: tartós stresszhatás váltott ki nála vegyes, zűrzavart okozó tünetegyütteseket. 13(!) éven át tartottam életben.

2022. júl. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez pedig epe lesz.

Ugyan ebbe a cipőbe járok,azzal a különbséggel hogy én 22 éves nő vagyok.

Érdemes lenne elmenni egy magán gasztro vagy hepatologushoz.

2022. júl. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy mihamarabb megtalálod/megtaláljátok a kivezető utat Kérdező! (Sajnos még akár a májával, lépével is lehetnek gondok...)


Alvása milyen? Kedélyállapota, hangulata a nap folyamán? Édesapád támogatja érzelmileg? Áll mellette rajtad kívül még valaki?


Én drukkolok, hogy édesanyád állapota rendeződhessen! :)


1-es válaszoló voltam.

2022. júl. 25. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 igen, mindenki támogatja, nővérem, apa és úgy kb. Mindenki. de sokszor mindenki direkt úgy tesz, mint ha semmi probléma nem lenne, vagy csak nincsenek tisztában a dologgal. Egyedül én fogom fel, hogy ez lehet komoly dolog is? Lehet hogy anya is csak valamiért nem mer vagy nem akar lépni. Egyébként igen, mindig is stresszes típus volt, gyakorlatilag mindenen és mindenkiért aggódik, de hiába magyaráztam/magyaráztuk neki, hogy vegye könnyedébben a dolgokat, magyarul sz@rjon le mindent, egyszerűen nem tud leszokni róla. És ez nagyon bánt. Aludni alszik egyébként, de az is nagyon aggaszt, hogy pl. Annyira izzadós és le is tud izzadni éjszaka, hogy a klímát jéghidegre állítja a szobájában, csak hogy ne legyen melege.

#2 Hát nem tudom, az ultrahangos a 3mm vastag epehólyagfalon kívül nem talált semmit. A leletben az állt, hogy nincs epekő és cholecistis (gyulladás) sem. A hida ugye szintén semmi rendellenességet nem mutatott, csak annyi hogy kissé kédve telítődik az epehólyag. A natív MRI pedig abszolút semmit nem mutatott ki. Pl. Ilyen esetben lehet bízni a natív MR-ben?

2022. júl. 25. 13:38
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

A "lusta epehólyag" ugyan úgy okozhat gondokat.

MRCP-vizsgálat lenne szükséges,kell kontraszt anyag.

De a leírtak alapján semmi komolyabb baja nincs anyukádnak.

2022. júl. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Amit biztosan megállapítottak nála az a gasztrítisz, azaz gyomorhurut. Nagyon sok volt neki a sava, tükrözésen gyakorlatilag alighogy ledugták a csövet elméletileg azonnal jött is.

Egyébként hízott is elég sokat, szóval étvággyal nincs probléma. Sőt mostanában (egy pár napja) nem is nagyon van rosszul. Annyi,hogy nem idegeskedik és odafigyel mit eszik és azt mondja nem fáj sem a háta és nem is puffad.

2022. júl. 27. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!