Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor volt olyan legutóbb,...

Mikor volt olyan legutóbb, hogy vattát használtak, nem tampont/betétet?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki még használt hagyományos vattát menstruációhoz, tampon-betét nélkül? Mikor volt ilyen utoljára, körülbelül?

2022. júl. 25. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Az a helyzet, hogy a mai napig van, aki rákényszerül, illetve azokon a napokon ha még az sincs, el sem hagyja a házat.

Keress rá, hogy menstruációs szegénység.

2022. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Metionin ***** válasza:
61%
20 éve, 12 éves koromban. Akkor jött meg először, anyám adott egy csomag vattát azt cső. Pár nap után sikerült rávennem, hogy vegyen inkább betétet. A vatta folyton elmozdult és kb. 20 percenként cserélni kellett.
2022. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

20 éve menstruálok én is, szóba se jött már akkor vatta (bár anyám használta néha magától saját döntés alapján), de nekünk betétet adott és csak otthon használt vattát.

De lehet valakinél még vatta volt akkoriban, passz. Tesóim már tampont használtak akkor (amiról azóta le is szoktak)

2022. júl. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

Kb. 3 hete. Ha nem vagyok otthon betéttel együtt.

1-es Hogy jön ide a menstruációs szegénység? A vatta drágább, mint egy csomag betét.

2022. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
90%

Semmi baj nincs ezzel, Szerintetek mit csináltak amíg nem voltak ilyenek hogy betét, tampon?

Vatta.

Előtte meg moshatő havikötők.

Mégse volt divat a gomba, mégse voltak büdösek a lányok, mégse kellett senkinek borotvűlkoznia lenn.

2022. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Mégse volt divat a gomba, mégse voltak büdösek a lányok, mégse kellett senkinek borotvűlkoznia lenn.


Divat nem volt, attól még léteztek a betegségek. Borotvát valóban nem használtak régebben. (90-es évektől divat ez asszem)

2022. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

#4 Vattát 100 g kiszerelésben 300 forintért már tudsz venni. Egy csomag betét drágább.

Van akinek egyébként a 300 forint is sok, főleg ha több lány is van a családban.

2022. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
7-es 100g-os vatta semmire sem elég.
2022. júl. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
Ki pontozgat itt le mindenkit?
2022. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

#9 Ne foglalkozz velük, vannak akik így szerzik meg a napi örömüket, hogy most aztán jól megmutatták a világnak...


Általánosban egyébként én kaptam egyszer egy csomag betétet, ilyen vatta szerű cuccal bélelve, tornaórán éreztem, hogy valami nem oké, egész végig rettegtem, hogy ha széthullik, és elkezdenek a vattacafatok kipotyogni, az nagyon égő lesz. (dehogy mertem volna szólni a tornatanárnak, hol volt akkor még a belepusztulok a görcsbe, had ne tornázzak rendszer...).

Szerencsére megúsztam. De akkor csak ez a lehetőség volt.


Amióta magamnak veszem, meg van a márka, amihez ragaszkodom. Nem a legdrágább, de nekem ez jött be.

2022. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!