Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most akkor normális a menstruá...

Most akkor normális a menstruációs görcsölés vagy sem?

Figyelt kérdés

Régebben mindenkitől azt hallottam, hogy nyugalom, van fájdalom a legtöbb nőnél menstruációkor. Ma már sokan mondják, hogy ha fáj, az rosszat jelent, ciszta, endometriózis stb.

Nekem mindig az első napon fáj (csak akkor, de akkor elég rendesen). Ilyenkor hirtelen beindul, néha egész elviselheto, máskor viszont elég rendesen görcsölök. Többnyire mindig beveszek egy nurofen rapid fortet, attol fel órán belül helyrejön. Aztán hat óra múlva kb beveszek még egyet, és sokszor már ez elég is. Van, hogy még egy harmadikat is beveszek este, hogy ne legyen semmi baj. Tehát a gyógyszer nekem leviszi, csak az első nap fáj, tehát nem elviselhetetlen. De azért gyógyszer nélkül elég nehezek lennének ezek a napok. Pont nemrég nagyon elkezdett fájni (mondjuk sztem speciális eset volt, hogy nem volt nálam gyógyszer, fesztiválon voltam és 40 fok volt), két órán keresztül nagykn rossz volt, feküdtem az árnyékban, aztán magától elkezdett enyhulni. De az a jobb, ha beveszek gyógyszert. Ilyenkor első napon többször is kell elmennem WC-re. Ez a mértékű fájdalom meg normális?



2022. júl. 28. 16:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Az a rossz, hogy tudom, hogy csak laparoszkopia mutatna meg hogy van e endometriózisom, de arra lehet, hogy ilyen enyhe tünetekkel nem mennek el.

Illetve néha szexnel érzem amikor túl erős a behatolás, hogy elerte a mehszajamat, és az tud fájni, de csak egy pillanatig, mondom neki, hogy legyen óvatosabb, vagy váltunk pózt és már jó is. Szerintetek?

2022. júl. 28. 16:15
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Amit leírsz, nekem normálisnak tűnik. A méhszáj mindenkinél érzékeny, szex közben a fájdalomküszöb felmegy, de így el tudjuk kerülni az esetleges sérüléseket.
2022. júl. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Na, kezdjük az elejéről.


Az, hogy hosszú a pasid/férjed farka, eléri a méhszájadat és ez fáj, az normális. Teljesen. Te ekkora hüvelyt kaptál, ő akkora péniszt. Nincs ezzel semmi gond, megkell keresni a jó pózt, meg ne csattogtasson. Ez minden embernél így van.


Az endometriózis fájdalma kegyetlenül fáj. A fájdalomcsillapító NEM hat, a nők fetrengek a fájdalomtól, sírnak, néhányan akár hányásig is. Az, hogy te az első napon "jujj nekem szokott fájni, beveszek 2 bogyót" az semmi konkrétan.

2022. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
A görcsölés menstruációkor teljesen normális. Sok folyadékot kell inni, hogy könnyen tudjon távozni a vér, ezzel csökkenthető a görcsölés. Akkor van gond, ha annyira fáj, hogy szinte nem bírod elviselni, nem hat a gyógyszer sem, hánysz a fájdalomtól, fetrengsz, felkelni sem tudsz. Az, hogy 2 órát feküdtél a görcs miatt egy fa alatt, attól volt, hogy 40 fok volt, kiszáradtál, nem ittál elég vizet és a vér nem tudott távozni.
2022. júl. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Ez a fájdalom normális szerintem, attol, hogy valakinek fáj, még nem jelenti, hogy endometriózisa vagy valami baja van. Ha nagyon-nagyon fáj, akkor érdemes orvoshoz fordulni. De van, akinek meg egyáltalán nem fáj, megis van endometriózisa.
2022. júl. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Normális, és nem endos senki attól, mert fáj neki.


Az endósnak ellenben kvára fáj, sír, hány, elájul, nem annyi, hogy beveszek 1-2 fájdalomcsillapítót és elvagyok vele.

2022. júl. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Dejó, mindenkit lepontoztak, aki normális választ írt.
2022. júl. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem tudom ki és miért, én mindenkit felpontoztam... Ha valaki nem ért egyet ezzel akkor írjon ő is választ, ne pontozzon le más normális válaszokat!
2022. júl. 30. 12:27
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

A szakirodalom ( nemzetközi evidencián alapuló!) szerint is a nők kb 40-50% -a szenved normálisan is menstruacios fájdalomtól. Az organikus háttérnek kicsi az esélye, de természetesen érdemes egy vizsgálatot kérni.

Nekem is a szüléseim előtt iszonyú fájdalmaim voltak, alig használt gyógyszer rá. A szülések óta ez jelentősen csökkent spontán.

A fájdalom oka a prosztaglandin felszabadulás, mely egyénenként változó mértékű. A folyadékhoz nem sok köze van.

2022. júl. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

[link]



Itt az angol nyelvű orvosi cikk róla. Fogamzásgátló, non-szteroid gyulladás csökkentő, esetleg kalcium csatorna blokkoló javasolt. Ha nem használ senki, akkor javasolja a laparoszkopos vizsgálatot endometriózis irányába.

2022. júl. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!