Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most akkor normális a menstruá...

Most akkor normális a menstruációs görcsölés vagy sem?

Figyelt kérdés

Régebben mindenkitől azt hallottam, hogy nyugalom, van fájdalom a legtöbb nőnél menstruációkor. Ma már sokan mondják, hogy ha fáj, az rosszat jelent, ciszta, endometriózis stb.

Nekem mindig az első napon fáj (csak akkor, de akkor elég rendesen). Ilyenkor hirtelen beindul, néha egész elviselheto, máskor viszont elég rendesen görcsölök. Többnyire mindig beveszek egy nurofen rapid fortet, attol fel órán belül helyrejön. Aztán hat óra múlva kb beveszek még egyet, és sokszor már ez elég is. Van, hogy még egy harmadikat is beveszek este, hogy ne legyen semmi baj. Tehát a gyógyszer nekem leviszi, csak az első nap fáj, tehát nem elviselhetetlen. De azért gyógyszer nélkül elég nehezek lennének ezek a napok. Pont nemrég nagyon elkezdett fájni (mondjuk sztem speciális eset volt, hogy nem volt nálam gyógyszer, fesztiválon voltam és 40 fok volt), két órán keresztül nagykn rossz volt, feküdtem az árnyékban, aztán magától elkezdett enyhulni. De az a jobb, ha beveszek gyógyszert. Ilyenkor első napon többször is kell elmennem WC-re. Ez a mértékű fájdalom meg normális?



2022. júl. 28. 16:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
30%

"Az endometriózis fájdalma kegyetlenül fáj. A fájdalomcsillapító NEM hat, a nők fetrengek a fájdalomtól, sírnak, néhányan akár hányásig is."


Endometriózisom van. Menstruációkor első nap, időnként második nap veszek be gyógyszert. Többször nem kell.

De nekem ez azóta van, amióta menstruálok. Semmit nem változott a menszeszem, amióta cisztám és endometriózisom van. Más tüneteim előfordulnak.

De ez én vagyok. Az endometriózis egy olyan betegség, ami nagyon változatos tüneteket okoz és még a betegség súlyosságától is függetlenül. Van, aki simán elél vele és rutinvizsgálat során derül ki. Más meg tényleg borzasztóan szenved.

Ezt azért írom, mert önmagában a fájdalmas menstruáció nem egy jó dolog, de nem veszélyes történet. És nem jelent feltétlen endometriózist. Menj el nőgyógyászhoz! Ha nincs ciszta, endometriózis, akkor is vannak lehetőségeid, hogy a menstruációs fájdalom csökkenjen: pl. fogamzásgátló vagy más típusú fájdalomcsillapító, mint amit eddig szedtél rá.

2022. aug. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

"Van, aki simán elél vele és rutinvizsgálat során derül ki."


Miféle rutinvizsgálat?


"Az endometriózis fájdalma kegyetlenül fáj. A fájdalomcsillapító NEM hat, a nők fetrengek a fájdalomtól, sírnak, néhányan akár hányásig is."


Ma hajnalban én is így jártam, lementem fájdalomcsillapítóért, de nem bírtam lenyelni. Utána csak egyre jobban görcsöltem, éreztem,hogy hányni fogok, közben kivert a víz, mindenhogy fájt a hasam, ültem, álltam, feküdtem, akárhogy, nem akart jönni a hányás. Pedig nagyon vártam, hogy hátha utána megkönnyebbülök.

Arra gondoltam,hogy elvágódok a fürdőszobában, beverem a fejem, és vége ennek az állapotnak. Szörnyű. Egy szülés fájhat ennél jobban?

Aztán később hánytam hosszas vonaglás után az ágyamban, rossz volt, de utána tényleg megkönnyebbültem, szép lassan elmúlt a görcs, csitult, és el bírtam aludni pár órára.

2022. nov. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

11


Az endometriózisnak vannak szintjei. A tied kb akkor még a semmi szintjén áll. És kívánom, hogy egy kis fájdogálásnál ne is legyen több neked, mert ez egy borzalmas, teljesen életet megkeserítő betegség.

2022. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!