Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire tekinthető normálisna...

Mennyire tekinthető normálisnak, ha így megváltozott a menstruációs ciklusom?

Figyelt kérdés

5 éve menstruálok, az első évben még eléggé kusza volt, de a 2. évtől kezdve rendszeresnek tekinthető. Általában 27-28 napra jött meg, egyszer fordult elő, hogy 2 hetet késett, mert akkoriban nagyon sokat stresszeltem magam. Az első néhány évben nem nagyon görcsöltem és sosem volt túl erős a vérzésem, inkább csak közepes erősségű. Kb. az utóbbi 2 évben lett egyre erősebb a görcsölés, amit egyre gyakrabban kísért hányinger, fázás-remegés vagy éppen forróság érzés. Ezért kaptam egy erősebb gyógyszert, cataflamot, ez nagyon jól hatott.


Ezzel szemben az utóbbi hónapokban rövidült a ciklusom. Októberben és novemberben 1 héttel, most 3-4 nappal jött meg hamarabb. Erősebb is a vérzésem, mint korábban, viszont egyáltalán nem görcsölök. Semmilyen tünetem nincs, ami előtte volt, szinte észre sem veszem, hogy éppen menstruálok, csak abból, hogy erősebb a vérzésem.


Ha visszagondolok, ez a folyamat kb. nyáron kezdődött, már akkor sem görcsöltem annyira, mint korábban. Tehát kb. nyár óta egyre kevésbé görcsölök, az utóbbi két alkalommal már egyáltalán nem.


Ez normálisnak tekinthető? Vagy érdemes lenne elmennem nőgyógyászhoz?

17/L (még sosem voltam nőgyógyásznál, mert nem volt semmilyen problémám és szűz vagyok még).



2012. dec. 9. 18:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Ennyi változás még belefér. Nekem eleinte nem fájt a hasam, aztán évek alatt fájdalmassá vált az egész, hányingerrel, hasmenéssel kísérve. Másnak meg eleinte fáj, aztán nem. Változhat ez stresszességgel, testsúllyal, életkorral, szülés után.
2012. dec. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!