Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sikerült vakakinek meggyógyuln...

Sikerült vakakinek meggyógyulnia műtét nélkül?

Figyelt kérdés

Áprilisban a nőgyógyászati rákszűrésem pozitív lett.

A diagnózis: ASCUS-atypusos sejtek, nem neoplasztikus elváltozások, metaplasia, HPV negatív.

Azt mondták, ha a következő is ilyen vagy ennél rosszabb, meg kell műteni LOOP konizációval.

Nagyon megijedtem. Felajánlották a helyi érzéstelenítést is, amivel nem kell a kórházban maradnom. Ennek ellenére elutasítottam a műtétet, mert ha 4-6 hetet táppénzen töltök, kirúgnak az állásomból. Megmondták, megtehetik.

Akkor elveszítem a lakásomat és az utcára kerülök. Mellesleg édesanyám egy ilyen műtét után a kétezres évek elején inkotens lett. Ezért sem akarom.

Azt szeretném kérdezni, hogy sikerült már meggyógyulnia ebből valakinek? Vagy ezzel műtét nélkül halálra vagyok ítélve?

Nagyon el vagyok keseredve. Majusban volt egy idegösszeomlásom, július elején infarktust megelőző állapotban kerültem kórházba. Két hete volt az ismétlés, de még nem érkezett meg az eredmény.

Válaszaitokat előre is köszönöm.


2022. aug. 5. 19:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Loop konizációval nem kell heteket táppénzen tölteni! Nekem tavalyelőtt csinálták, aznap éjszaka maradtam bent a kórházban, másnap már jöttem is haza. Azon a héten maradtam itthon, de azt is inkább csak kényelemszeretetből, nem voltam igazán rosszul. A következő héten már dolgoztam. Az elmúlt 20 évben sokat fejlődött ám az orvostudomány. Az is lehet, hogy anyukádnak még nem is loop volt, hanem szikés műtét.
2022. aug. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

"mert ha 4-6 hetet táppénzen töltök, kirúgnak az állásomból. Megmondták, megtehetik."


Te meg mondd meg, hogy akkor feljelented őket, ugyanis alapvető emberi jogot sértenek. Alapvető emberi jog az egészséghez való jog.

2022. aug. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Sokat érek vele, ha már kirúgtak.

Egy munkaügyi per több év.

Inkább arra vagyok kíváncsi, hogy volt e valaki, aki meggyógyult.

Abból erőt tudnék meríteni.

Nem tudok enni, nem tudok aludni.

Azt sem tudom már, hol vagyok arccal előre.

2022. aug. 5. 19:48
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
Elmész máshova dolgozni
2022. aug. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Es akkor inkabb meghalsz vagy mi?

Adj halat inkabb az egnek, hogy meg az elejen elcsiptek a dolgot es igy meg szuper eselyeid vannak a gyogyulasra!

A rak csunya betegseg es nem jatek.



Amugy meg en ha valaszthatnek, inkabb inkontinens lennek a mutettol, mint halott kezeles nelkul, bocsi. De ma mar szuper intimtornak vannak, illetve ezerfele megoldas erre is.

2022. aug. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
HPV negatívan nem értem, hogy minek akarnak konizációt? A konizációt arra találták ki, hogy a HR HPV-vel tartósan fertőzött részt kivágják. Ha nincs ott HPV, akkor minek? Én mindenképpen kérnék más orvosoktól is véleményt.
2022. aug. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Azt sem tudom, hogy ez micsoda.

Nagyon el vagyok keseredve.

2022. aug. 5. 20:20
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Választhatsz vagy meghalsz vagy dolgozol máshol akkor
2022. aug. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Amúgy is feladtam már. Szóval, munkától függetlenül mindegy.

Idegösszeomlásom volt. Nem ok nélkül.

Nem mindenki dolgoz fel egyformán egy ilyen dolgot.

Ez nem a munkáról szól, hanem arról, hogy ha nem fizezem a lakást, az utcára kerülök. Nem sok letett pénzem van... Vidéken élek, itt nem állnak sorban a munkalehetőségek...

Illetve, ha otthon fekszem egy műtét utàn, nyilván állásinterjúkra sem tudok járni és egy új munkahelyen sem kezdhetek úgy, hogy hetekig táppénzen vagyok. Sok helyen több hónap próbaidőt kérnek. Hogy ítéljék ezt meg, ha annak egy részét táppénzen töltöm?

Ne haragudj meg, de a kérdés nem ez volt, hanem az, hogy ebből meggyógyult -e valaki műtét nélkül.

Ott van különben, hogy HPV negatív és nem neoplasztikus. Össze vagyok zavarodva, és nagyon rossz idegállapotban vagyok, de annyit felfogtam, hogy ez még nem feltétlenül daganat. Úgy látom, eléggé megítélés kérdése az orvosok részéről.

2022. aug. 5. 20:43
 10/18 anonim ***** válasza:
27%
akkor ne műtsd meg magad és csatlakozz ahhoz a 400 nőhöz aki ma meghal évente Magyarországon méhnyakrák miatt.
2022. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!