Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonális problémát, hogy...

Hormonális problémát, hogy lehet vizsgáltatni/helyrerakni?

Figyelt kérdés

Már egy éve foylton aknés az állam, néha alábbhagy, a tretinoin rövid távon segített, de mindig visszatér, mostanában kicsit több hajszálat vesztek el, még nem tragikus, de azért több mint szokott, a mellem is sokszor nagyon érzékeny, és 11 napja késik a menstruációm, pedig a terhesség kizárva. Semmi libidóm nincs...


Nem igazán tudom hova forduljak, a legtöbben hasonló problémával arról számoltak be, hogy amíg nem kamuzták, hogy gyereket akarnak addig nem voltak hajlandóak foglalkozni a témával az orvosok, így én is félek kicsit hogy leoffolnak, de közben nem akarom megmondani az orvosnak mit tegyen, csak ez a tünetegyüttes nekem eléggé hormonközpontúnak tűnik. Fogamzásgátlót nem szedek, nem is szedtem, és csak ezért nem szeretném elkezdeni, mert nem érzem megoldásnak, inkább helyrehoznám más táplálkozással, kiegészítővel, életmóddal...


Egyáltalán hol kezdjem el? Gondolkodtam egy hormonpaneles vérvételen magánba, de nem tudom az kimutathatja e a problémát.


2022. aug. 13. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Kimutatja, de viszonylag sok irányba kell vizsgálódni (női hormonok, pajzsmirigy, cukoranyagcsere) és ha nem ordít a probléma, akkor valóban lepattintanak.
2022. aug. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ajajj...lehet megpróbálok háziorvosnál futni egy kört, de inkább magánban gondolkodom, csak hát ott mit kérjek? Milyen vizsgálatot?
2022. aug. 13. 00:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Háziorvos nem jogosult ilyen vizsgálatokat kiírni, csak a pajzsmirigy egy részét, nőgyógyász tudna hormonpanelt kérni, mindent a terheléses vércukorral meg endokrinológus.

Magánban endokrinológiai kivizsgálást. Nyilván a helytől is függ, hogy hogy közelítik meg.

2022. aug. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!